Öğrencilerden Ampute Milli Takımına Ziyaret

Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri tarafından Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı'na ziyaret gerçekleştirildi.

Kırşehir Haberleri 5 Nisan 2018 19:08
Öğrencilerden Ampute Milli Takımına Ziyaret
-A +A

                 Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri tarafından Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı'na ziyaret gerçekleştirildi. Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Dersi kapsamında ve Dr. Öğr. Üyesi Levent Var’ın koordinatörlüğünde yapılan ziyarette öğrenciler, Milli Takım Teknik Direktörü Uğur Özcan, Takım Kaptanı Osman Çakmak ve diğer oyuncularla samimi bir sohbet gerçekleştirdi.
Engellilere yönelik düzenlenen spor faaliyetleri ile engellilerin toplumdan beklentilerinin görüşüldüğü ziyarette ayrıca Ampute Futbol Milli Takımı'nın Avrupa Şampiyonu olduktan sonraki hedefleri konuşuldu.  
                Ziyaret sonunda Dr. Öğr. Üyesi Levent Var, Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın Ampute Futbol Milli Takımı'nı Ahi Evran Üniversitesi'ne davet ettiklerini söyleyerek Rektör Karakaya tarafından gönderilen hediyeleri futbolculara verdi. Ampute Futbol Milli Takımı'nı ziyaretleri sonrası Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümü üçüncü sınıf öğrencileri sosyal sorumluluk organizasyonuna imza attı. 
               BESYO Spor Yöneticiliği üçüncü sınıf öğrencileri bedensel engeli bulunan ve maddi durumları yerinde olmayan iki kişiye tekerlekli sandalye alarak birçok engelli çocuğa da eğitsel oyuncaklar hediye ettiler. Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Dersi kapsamında ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Levent Var koordinatörlüğünde gerçekleşen organizasyonda öğrenciler engelli vatandaşlarla çeşitli oyunlar oynadılar. Organi-zasyon sonunda bir konuşma yapan Dr. Öğr. Üyesi Levent Var, toplumumuzun bir parçası olan engellilerle gerçekleştirdikleri organizasyonla engelliler hakkında farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi. Herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatmak istediklerini belirten Dr. Öğr. Üyesi Levent Var konuşmasına şöyle devam etti: “Ahi Evran Üniversite-si'nin engellilerin yanında olduğu-nu göstermek amacıyla yaptığımız organizasyonlarda bizlerden desteklerini esirgemeyen ve bizleri bu önemli konulara teşvik eden Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Genel Sekreterimiz Mehmet Zeki Küçük’e öğrencilerim ve şahsım adına teşekkür ederim.”
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Spor Servisi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı