Öğrencilere Sınav Motivasyonu Semineri

Seminerde, sınava girecek olan öğrencilere çalışma sisteminin nasıl olması gerektiği ve gününü nasıl geçirileceği hakkında bilgiler verildi.

Kırşehir Haberleri 21 Kasım 2017 09:05
Öğrencilere  Sınav Motivasyonu Semineri
-A +A

         Kırşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi Uzman Rehber Öğretmenler Gazanfer Kürşat Pehlivan ve Gizem Aktürk tarafından, Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği son sınıf öğrencilerine, "KPSS Motivasyonu ve Sınavlarda Dikkat" ve Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine de "Sınav Motivasyonu ve Sınavlarda Dikkat" konularında seminer çalışmasında bulunuldu.
Seminerde, sınava girecek olan öğrencilere çalışma sisteminin nasıl olması gerektiği ve gününü nasıl geçirileceği hakkında bilgiler verildi.
        Öğrencilerin sınava hazırlanırken başarıya inanmalarının en önemli motivasyon kaynakları olduğu vurgulanan seminerde, YGS'ye hazırlığın en önemli noktasının başarı için her soruyu yapmaya çalışmak olduğuna değinen rehber öğretmenler, her soru için ayrılan sürenin bir dakika olduğuna ve zamanı iyi yönetmek gerektiğini ifade etti. Rehberlik ve Araştırma Merkezi Uzman Rehber Öğretmenler tarafından yapılan seminerde öğrenciler merak ettikleri birçok soruya yanıt aldı ve başta sınav stresi ve sınav kaygısı olmak üzere öğrenciler sınavlarla ilgili bir çok konuda bilgilendirildi. 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı