Öğrencilere bilgi okuryazarlığı becerisi kazandırılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, öğrencilerin bilgi okuryazarlığı becerilerini artırmak için çalıştay düzenliyor.

Kırşehir Haberleri 6 Kasım 2019 15:24
Öğrencilere bilgi okuryazarlığı becerisi kazandırılacak
-A +A

          Kültür ve Turizm Bakanlığı ile KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, öğrencilerin bilgi okuryazarlığı becerilerini artırmak için çalıştay düzenliyor.
       Kültür ve Turizm Bakanlığı ile KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğinde 7-8 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek “Bilgi Okuryazarlığı Çalıştayı”, üniversiteler, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ve konunun uzmanlarını Kırşehir'de kütüphanecilerle bir araya getirecek. Çalıştay boyunca bilgi okuryazarlığı becerisi kazandırılmasına yönelik uygulamalar, eğitim programları, etkinlikler, oyunlar ve egzersizler yapılacak.
           Pilot uygulamalara rehber olacak
Bilgi Okuryazarlığı Çalıştayı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan eğitimde işbirliği protokolü kapsamında ortaokul düzeyindeki öğrencilerin bilgi okuryazarlığı becerilerine sahip olmalarını desteklemeyi hedefliyor. Çalıştayda alınacak sonuçlar ile nitelikli bilgiye ulaşma, bilgiyi değerlendirme, kullanma ve iletme becerilerinin okul döneminde kazandırılmasına yönelik pilot bir çalışma yapılacak. Çalışma süresince pilot iller olarak belirlenen Ankara, Aydın, İzmir, Kayseri, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ’daki ortaokullarda bilgi okuryazarlığı eğitiminin kütüphaneciler tarafından verilmesine, eğitimin öğretmen-kütüphaneci, okul-kütüphane işbirliği ile ders müfredatı kapsamındaki uygulamalarla desteklenmesine ilişkin faaliyetler yürütülecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu pilot çalışmanın yurt genelinde yaygınlaştırılmasını hedefliyor.

Kaynak : İHA

Anahtar Kelimeler : KOP, Çalıştay, ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20Kas%C4%B1m%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı