Okul etkinlikleri devam ediyor!

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Geliştirilmesi Birimi faaliyetleri kapsamında ilimizde eğitim veren Aşıkpaşa İlkokulu ziyaret edildi.

Kırşehir Haberleri 29 Mart 2019 14:31
Okul etkinlikleri devam ediyor!
-A +A

         Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Geliştirilmesi Birimi faaliyetleri kapsamında ilimizde eğitim veren Aşıkpaşa İlkokulu ziyaret edildi.
         T.C Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü’nce halk sağlığının korunması ve geliştirilmesi, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesi ile teşhis, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin daha verimli kullanılabilmesi için uyarıcı, bilgilendirici ve eğitici mahiyette materyaller hazırlanarak çeşitli eğitimler veriliyor. Etkinlikte öğrencilere Dt. Ebru Kılıçaslan tarafından “Ağız ve Diş Sağlığı” eğitimi, Ecz. Didem DEMİR tarafından ise “Akılcı İlaç Kullanımı” eğitimi verilerek öğrencilerin soruları cevaplandı.
         Etkinliklere ilişkin Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğü'nden yapılan bilgilendirme paylaşımında "Sağlıklı bir gelecek için çocukları elde ettikleri öğrenim deneyimleri büyük bir öneme sahiptir. 7-10 yaş çocuklarda sağlık okuryazarlığı ve sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek için bilgi, hikaye, bilmece, bulmaca, test ve görsellerin yer aldığı “Sağlık Çocuk” dergisinin 12. Sayısı öğrencilerimize dağıtıldı. Etkinliğe Sağlık Hizm. Başkanımız Serdar Duru, Şube Müdürümüz Harun Koç, Dt. Ebru Kılıçaslan, Ecz. Didem Demir, Sağlığın Geliştirilmesi Birimi personelleri Birol Esen, Yağmur Demirtaş katıldı. Etkinlik sonunda öğrencilerimize T.C. Sağlık Bakanlığı logolu diş fırçası, diş macunu, kalemlik, broşür ve balon dağıtımı gerçekleşti."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ekim%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı