Ömer Çetiner Kırşehir’i Tanıtıyor!

Seyfe Gölü Ekoloji Derneği Başkanı Ömer Çetiner, Kırşehir ve Seyfe Gölü'nün danyaya tanıtılması noktasında büyük katkılar sunuyor.

Kırşehir Haberleri 20 Temmuz 2018 19:09
Ömer Çetiner Kırşehir’i Tanıtıyor!
-A +A

        Seyfe Gölü Ekoloji Derneği Başkanı Ömer Çetiner, Kırşehir ve Seyfe Gölü'nün danyaya tanıtılması noktasında büyük katkılar sunuyor.
       Çalışmalarına ve Seyfe Gölü'nün son durumuna ilişkin bilgiler aktaran Seyfe Gölü Ekoloji Derneği Başkanı Ömer Çetiner şunları söyledi: "Ahilik Etiği başlıklı ulusal dergimiz, Temmuz-Ağustos ayında 24. Sayısında yaklaşık 5 bin adet basılmıştır. İçeriğinde ve gördüğü taleple 81 il ve ilçedeki 500 aşkın bayi ve 300 servisin yanı sıra proje firmalarına, sivil toplum örgüt kuruluşlarına, medya mensuplarına ve yüklenecek firmalara gönderilmeye başlanmış ve bu ilgiden dolayı da tirajı 5 bin’e ulaşmıştır.
         Büyük tirajı ve yurdumuzun her yerine yayılan bu dergide GÜNTES Enerji Firması’yla birlikte Seyfe Gölü kuş tanıtımı yapılmış. Özellikle Kırşehir’imiz tanıtımı da ayrı sayfalarda yerine getirilmiş. Ahi Evran-ı Veli, Cacabey, Aşıkpaşa ve Neşet Ertaş gibi değerlerimizde gündeme taşınmıştır. Tabi böyle yüksek tiraja sahip ve geniş bir alana yayılan bir dergide Kırşehir’in tanıtılmasına aracılık etmek beni mutlu etti. Çünkü Kırşehir’imizde her türlü güzelliklere sahibiz ama en büyük eksikliğimiz maalesef yeterince tanıtımı yapamamaktır diye düşünürken, bireysel ilişkilerimden ve ricama karşılık Ahiler Diyarı Kırşehir diye Kırşehir’in tanıtımı yapıldı. Zaten benden bahsederken de Ahilik Etiği diye bahsetmişler bu da Ahiliğin önemini vurgulayan daha doğrusu Ahiliğe yakışmanın zor olduğu bir olay. Yine biliyorsunuz mevlana çiçeğimiz var. Dünyada çekilen tek fotoğraf ve 2007 yılında Seyfe Gölü Kuş Cenneti’nde çektiğim fotoğraf ön plana çıkarılmış. Seyfe Gölünün fotoğrafları yayınlanmış. Başlıkta da dediğim gibi Ahinin Etiği diye bir başlık atmışlar. Bu başlıkta tabi önemli vurgu var. Burada ki benim sorumluluğumu ve görevimi biraz daha arttırıyor. Bende Kırşehir’de yaşayan ve Kırşehir sevdalısı olarak böyle bir dergide kendimden ziyade Kırşehir’in tanıtılmasından büyük bir onur duydum."
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı