Ön Kayıt Esasları Belli Oldu

    Kırşehir Müftülüğü 20 Temmuz tarihinde başlayacak olan 4-6 yaş arası Ku’an Kursu Kayıtları’na ilişkin ön kayıt esaslarını açıkladı. 
    Çınar Kırşehir Haber Merkezi’nin Kırşehir Müftülüğü resm internet sayfasından derlediği bilgilere göre Kırşehir'de Kur'an Kursu kayıtları ise 7 Ağustos tarihine kadar yapılabilecek. 
    Kırşehir Müftülüğü'nden yapılan açıklamada daha detaylı bilgilerin Kırşehir Müftülüğü resmi internet sayfasından öğrenilebileceği ifade edilirken ön kayıt esaslarına ilişkin şu detaylar aktarıldı: "4-6 yaş grubu Kur’an kurslarına yapılacak ön kayıt başvuruları için velilerimizin bilmesi ve yapması gereken işlemler şunlardır: Kayıt işlemleri 20 Temmuz 2020 ile 07 Ağustos 2020 tarihleri arasında sadece online olarak https://dibbys.diyanet.gov.tr/ehys/OgrenciKursBasvuru.aspx adresinden yapılacaktır. Eylül ayı sonu itibarıyla 48 ayını tamamlayan ve 72 ayını doldurmayan çocukların kaydı yapılabilecektir. (2014 yılı 30 Eylülden sonra doğmuş olanlar ile 2016 yılı 30 Eylül’den önceki doğmuş olanlar), Yapılacak başvurular ön başvuru olup kesin kayıt ifade etmemektedir. Kesin kayıtlarda ön başvuru yapılan öğrencilere öncelik verilecektir. Ön kayıt esnasında hiçbir belge talep edilmeyecektir. Ön kayıt tarih aralığı içerisinde veliler tarafından kurs, sabahçı ve öğlenci olma durumlarına ait değişikliklerde güncelleme yapılabilecektir. Ön kayıt sırasında kayıtlar kursa yapılacak olup öğretici seçimleri yapılmayacaktır. İkili eğitim verilen Kur’an kurslarında öğrencilerin sabah ya da öğleci olması durumu ön kayıt sırasında seçilebilecek ancak kesin kayıt sırasında talepler değerlendirilecek, eşitsizlik olması durumunda ise kurs yönetimince kura yoluyla kesinlik kazanacaktır. Kurs kapasitesinin üzerinde başvuru olması durumunda kesin kayıtlarda yaşı daha büyük olana ve daha önce kurslarımıza kayıt yaptırmamış olanlara öncelik verilecektir, eşitlik olması durumunda ise kurs yönetimince kura yoluyla belirlenecektir. Kesin kayıtların yapılacağı tarihler daha sonra Başkanlıkça yayınlanan uygulama esasları ile duyurulacaktır. Veliler Ağustos ayının son haftasında ön kayıt başvurusu yaptığı kursta asil ve yedek listelere ulaşabilecektir.4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında alınacak ücretler İl Eğitim Kurulu’nca belirlendikten sonra kesin kayıt esnasında duyurulacaktır."


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR