SICAK HABER

Ozanlar Şöleni Yarın Düzenlenecek

Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği (KIYŞAD) tarafından düzenlenen "Âşık Said Beşinci Ozanlar Şöleni", yarın saat 19.30'da Kırşehir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek

Kırşehir Haberleri 23 Mart 2018 19:11
Ozanlar Şöleni Yarın Düzenlenecek
-A +A

           KIYŞAD Başkanı İsa Erdoğan'ın verdiği bilgiye göre, beşinci kez düzenlenecek Ozanlar Şöleni programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak. Protokol konuşmalarından sonra sunuculuğunu Erol Kılıç'ın yapacağı şölende ozanlar ve şairler, eserlerini sunacak ve anılarını anlatacak.
          Şölende Ozanlar İsa Erdoğan, Ufuk Arslan, Hikmet Şentürk ve Adnan Torun Aşık Said’ın türkü ve bozlaklarını seslendirecek. Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı İsa Erdoğan, bugün akşam saat 19.30’da Kültür Merkezi Salonu’nda düzenleyecekleri “Aşık Said 2. Ozanlar Şöleni”nin ücretsiz oltduğunu ifade ederek bütün Kırşehirlileri davet etti. Programın sonunda katılımcılara belge takdimi yapılacak. "Âşık Said Beşinci Ozanlar Şöleni"ne katılacak olan sanatçıların isimleri şöyle:
     Ozanlar: İsa Erdoğan, Ufuk Arslan, Hikmet Şentürk ve Adnan Torun.
     Şairler: Feride Taşkoparan, Mumtaz Boyacıoğlu, Ali Aydemir, Gürsel Şahinoğlu, Osman Alpsoy, Ahmet Şahinoğlu, Erdoğan Çalışkan, İbrahim Özdemir, Ertuğrul Yılmaz, Feride Dinç, Mehmet Sabah, Derviş Ekim, Sait Sargın, Erol Kılıç, Döndü Çetin, Veysel Turgut ve İnayet Millidere.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı