Özel Öğrencilerden Bilim Fuarı!

Özel eğitim okulunda öğrenim gören hafif düzeyli zihinsel engelli öğrencilerin hazırladığı çalışmalar bugün sergilenecek

Kırşehir Haberleri 12 Mayıs 2018 19:09
Özel Öğrencilerden Bilim Fuarı!
-A +A

         Kırşehir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde Engelliler Haftası ve yıl sonu etkinlikleri kapsamında öğrenci ve danışman öğretmenler nezaretinde hazırlanan projeleri kapsayan TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı, bugün okulun bahçesinde açılacak.
         Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından imzalanan "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı, bugün saat 11.00'de Kırşehir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nin bahçesinde açılacak. Kırşehir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İhsan Yavuz, Kırşehir'de çeşitli sosyal etkinlikler gerçekleştirdiklerini ve ilk kez engellilerin topluma kazandırılabilmesi için farklı bir etkinlik düzenlediklerini belirterek; “Dünyada ve ülkemizde her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler ile engelliler topluma kazandırılmaları ve onların toplumun birer parçası olduğunun gösterilmesi amaçlanmaktadır. Bilimsel eğitim, özellikle bunun bir parçasıdır. Engellilerin eğitim, destek ve inanç sayesinde üreten birer birey olabildiğini görebilmekteyiz. Kırşehir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi olarak TUBİTAK Bilim Fuarı’nda yer alacağız” dedi.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı