Özelleştirme Kararından Geri Adım Atılmayacak

Başbakan Yıldırım partisinin il başkanları toplantısında şeker fabrikalarının satışı konusunda kararlı olduklarını söyledi.

Kırşehir Haberleri 28 Şubat 2018 19:15
Özelleştirme Kararından Geri Adım Atılmayacak
-A +A

             AK Parti’nin genişletilmiş il başkanları toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, partililerin sorularını yanıtladı. Yıldırım’a en çok özelleştirme süreci başlatılan Kırşehir Şeker Fabrikası'nın içinde bulunduğu 14 şeker fabrikasının durumu soruldu. Özelleştirme kararından geri adım atılmayacağını belirtirken, çalışanların özlük haklarının korunacağını söyleyen Yıldırım, sorulara yanıt verdi.         
         Edinilen bilgiye göre partililer, şeker fabrikalarının bulundukları şehrin dinamikleriyle ayakta kalması gerektiğinin altını çizdi.
         Özelleştirme kararından geri adım atılmayacağını söyleyen Başbakan Yıldırım fabrikaların kapatılmasının söz konusu olmadığını, üretimin devam edeceğini ve yapılanın özelleştirme olduğunu söyleyerek, “Çalışanların sosyal hakları, özlük hakları korunacak” dedi.
         Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kasım ayında aralarında Kırşehir Milletvekillerinin de bulunduğu 25 ildeki milletvekilleriyle yaptığı basına kapalı toplantıda da bu konu gündeme gelmişti. Milletvekilleri, bu fabrikaların bulunduğu şehrin ekonomisine katkı sağladığını kaydetmiş, bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, fabrikaların devlete yük olduğunu öne sürmüş ve özelleştirileceğini söylemişti.
         Toplantıda, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın, Bor, Çorum, Kırşehir, Yozgat, Erzincan, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Turhal, Afyonkarahisar, Alpullu, Burdur, Elbistan ve Muş şeker fabrikalarının özelleştirilmesi için ilana çıktığı anımsatıldı.
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Aral%C4%B1k%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı