Özelleştirmeye Karşı İmza Kampanyası

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Kırşehir Şeker Fabrikası önünde işçilere ve pancar üreticilerine seslendi.

Kırşehir Haberleri 1 Mart 2018 19:11
Özelleştirmeye Karşı İmza Kampanyası
-A +A

       CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: "Kırşehir Şeker Fabrikası'nın önünden herkese sesleniyorum. İşçi ve üretici kardeşlerimiz siz fabrikanıza sonuna kadar sahip çıkacaksanız, milletvekilleri ve parti olarak yanınızdayız ve arkanızdayız. Bu bizim için namus ve şeref meselesidir"
         Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki bir heyet, Kırşehir Şeker Fabrikası önünde yaptığı açıklamada, "İşçi ve üretici kardeşlerimiz siz fabrikanıza sonuna kadar sahip çıkacaksanız, milletvekilleri ve parti olarak yanınızdayız ve arkanızdayız" dedi.
         CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine ilişkin "Kırşehir Şeker Fabrikası'nın önünden herkese sesleniyorum. İşçi ve üretici kardeşlerimiz siz fabrikanıza sonuna kadar sahip çıkacaksanız, milletvekilleri ve parti olarak yanınızdayız ve arkanızdayız. Bu bizim için namus ve şeref meselesidir" dedi.
         Ağbaba, CHP milletvekilleriyle Kırşehir'e gelerek, Anıt Meydanı'nda şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı açılan imza kampanyasına katıldı. Daha sonra Aksaray yolu üzerindeki Kırşehir Şeker Fabrikası'na geçen Ağbaba, fabrika önünde yaptığı açıklamada, amaçlarının olay çıkarmak olmadığını, bir hak arama mücadelesi verdiklerini belirtti. Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine tüm partilerin tabanlarının karşı çıktığını ileri süren Ağbaba, "Bu mesele sadece CHP'nin meselesi değildir. Burada her siyasi partiden insan var. CHP'li, MHP'li, İyi Parti'li, Saadet Parti'li, ÖDP'li, AK Parti'lisi de var. Partilerin tabanlarındaki herkes bu satışa karşı. Bir ittifak meselesi konuşuluyor. Şekerde ittifak kuruldu. 'Cumhur' diyorlar, burada bir milli ittifak kuruldu. Herkes burada 'şeker satılmasın' diye mücadele ediyor. Bizim amacımız burada bir olay çıkarmak değil. Amacımız bir hak aramasıdır" diye konuştu.
         Ağbaba, şeker fabrikalarının satılmasıyla şeker ithal edilmeye başlanacağını savunarak, şöyle devam etti: "Buna vatanını, milletini, çoluğunu, çocuğunu seven herkesin karşı çıkması gerekiyor. Herkesin bu satışa 'dur' demesi gerekiyor. Kırşehir Şeker Fabrikası'nın önünden herkese sesleniyorum. İşçi ve üretici kardeşlerimiz siz fabrikanıza sonuna kadar sahip çıkacaksanız, milletvekilleri ve parti olarak yanınızdayız ve arkanızdayız. Bu bizim için namus ve şeref meselesidir. Kimseden korkumuz yok, işgalse işgal. Babalarının malı değil. Bu, milletin ve halkın malı. Sizin de değil. Bu şeker fabrikası size emanet. Çocuklarınızın torunlarınızın size emaneti. Gerekirse milletvekiliniz ve kardeşiniz olarak, örgütümüzle fabrikanın önünde yatmaya, sizinle yan yana durmaya hazırız."
         Açıklamaya, CHP milletvekilleri, CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, Şeker-İş Sendikası Kırşehir Temsilcisi Bilal Şahin, Petrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer ve çok sayıda kişi katıldı.
         Öte yandan, basın açıklaması öncesinde fabrika önünde güvenlik önlemi alan jandarma ekipleriyle partililer arasında kısa süreli tartışma yaşandı.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı