Parklara Kamera Sistemi Şart

Kırşehir'deki anne-babalar, il ve ilçelerdeki belediye başkanlarına seslendiler.

Kırşehir Haberleri 28 Mart 2018 19:15
Parklara Kamera Sistemi Şart
-A +A

         Çınar Kırşehir Gazetesi'nin bir müddet önce gündeme getirdiği ve Türkiye genelinde gündemden düşmeyen çocuk kayıpları ve tacizleri karşısında, Kırşehir'deki anne ve babalar, Kırşehir Belediyesi ile Kırşehir Emniyet Müdürlüğü'ne seslenerek, "Kırşehir'deki mevcut çocuk parklarına güvenlik kamerası" önerisinde bulundular.
         Kırşehirli anne ve babalar bahar aylarının gelişi ile parka giden çocukları için endişelenmeye başladıklarını belirterek kamera talep ettiler. Kırşehir ve ilçelerdeki parklara, "kamera ve acil yardım butonu" konulması yönünde uyarıda bulunan aileler, parklar için güvenlik  kameralarının konulmasını istediler.
         Çocukların sokaklara çıkmaya başladığı bahar aylarında kayıp, taciz, tecavüz ve öldürme olası vakalarına karşı tedirgin olduklarını belirten aileler, parklara güvenlik kameraları yerleştirilmesi konusunda il ve ilçedeki belediyelere çağrıda bulundular. Suç işlemenin önlenmesinde kameraların caydırıcı etkisi olduğunu belirten aileler, aynı zamanda zanlıların kameralar aracılığıyla tespit edilebileceğini söylediler.
KAMERALAR SUÇU AZALTIYOR
         Kameralı önlemin caydırıcı olacağını dile getiren anne-babalar, "Sonuçta MOBESE kameralarının olduğu yerde suç oranlarının az olduğu aşikâr. Parkların güvenli olmadığını biliyoruz ve çocuklarımızı gözlerimizin önünden ayırmıyoruz. Çocuklarımızı eskiden olduğu gibi parklara bırakamıyoruz. Belediyelerin parklara kamera yerleştirmesinin güvenliğe katkısı olacaktır. Çocuklarımızın güvenliği açısından hassasiyet ve ilgi istiyoruz. Park, yeşil alan ve oyun alanlarında yaşanabilecek olumsuz olayların önlenebilmesi ve parklarda güvenliğin sağlanması amacıyla kamera ve acil yardım butonlarının yerleştirilmeli. Alınacak önemler, çocuk istismarı ve tacizini önlemede yararı olur" diye konuştular.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı