SICAK HABER

PETLAS, Yüzümüzü Güldürdü

19 milyon dolarlık ihracatı, Şubat ayında 22 milyon dolara yükselten Kırşehir, PETLAS sayesinde yüksek ihracat rakamına ulaşan iller arasında yer aldı.

Kırşehir Haberleri 31 Mart 2018 19:11
PETLAS, Yüzümüzü Güldürdü
-A +A

        19 milyon dolarlık ihracatı, Şubat ayında 22 milyon dolara yükselten Kırşehir, PETLAS sayesinde yüksek ihracat rakamına ulaşan iller arasında yer aldı.
         2018 yılı Ocak ayında 19 milyon 706,27 dolar ihracat, Şubat ayında 22 milyon 45,57 dolara yükseldi ve iki ayda toplam ihracat, 41 milyon 751,84 dolar olmuştu. Ocak ayına göre ihracatı yüzde 11 oranında artan Kırşehir’de 22 milyon dolarlık ihracatın 18 milyon 972,93 dolarını otomotiv endüstrisi, yani PETLAS yaptı.
         Gölhisar Mahallesi’nde bulunan, son yıllarda yaptığı büyük yatırımlarla hem lastik çeşidini ve kalitesini arttıran, çalışan sayısını 3 binlere çıkartan PETLAS Lastik Fabrikası’nın ülke ekonomisin ve Kırşehir ekonomisine sağladığı katkı dikkat çekiyor. Kırşehir’de yatırımlarını her geçen gün arttıran ve bununla birlikte yeni bir yatırım hazırlığında bulunan PETLAS’ın başarısını Kırşehir’in başarısı olarak gören Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya bu çerçevede PETLAS yöneticileri ile sık sık bir araya geliyor ve yapacakları her türlü yatırımda yanlarında olduklarını ifade ediyorlar.
         Geçtiğimiz günlerde Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Kırşehir Belediyespor’a da 100 bin liralık maddi yardımda bulunan PETLAS yöneticileri, şehrimize Abdülkadir Özcan Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip Lisesi’ni kazandırmışlardı.
         PETLAS’ın Kırşehir ve ülke ekonomisine sunduğu katkıları takdirle karşılayan Kırşehirliler “İyi ki PETLAS var Kırşehir’de. Bu kuruluşumuz da olmasa Kırşehir köy olacak” dediler. 2018 yılı Şubat ayında, iller bazında da çok önemli başarılara imza atıldı. Şubat'ta 22 milyon dolarlık ihracatı ile Kırşehir, bugüne kadarki aylık bazda en yüksek ihracat rakamını gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra aralarında İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir, Gaziantep gibi Türkiye’nin önemli sanayi ve ihracat merkezi konumunda olan illerin de yer aldığı 29 il, 2018 yılında şimdiye kadarki en yüksek şubat ayı ihracatına imza attı.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Altan dural hollanda

15:17 1 Nisan 2018

Kirsehirspora cok az yardim etmis dileriz ayaga kaldirmaya calisir
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı