PETLAS İşçisine Yüzde 18 Zam!

Grevden son anda dönüldü ve 2 bin 100 işçinin maaşlarında artış oldu

Kırşehir Haberleri 7 Haziran 2018 20:09
PETLAS İşçisine Yüzde 18 Zam!
-A +A

                 PETLAS’ta toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanınca, fabrikada üretimin durması önlendi. Petrol-İş Sendika Temsilcisi Osman Aslan, PETLAS Lastik Fabrikası'nda sağlanan anlaşmayla yüzde 18 oranında zam aldıklarını açıkladı. Sendikalı 2 bin 100 işçinin maaşlarına 1 Ocak 2018’den geçerli olmak üzere yüzde 18 zam yapıldı.
                  Petrol-İş Sendika Temsilcisi Osman Aslan, ikinci yıl enflasyon farkının maaş zamlarına ekleneceği açıklarken, "2 bin 100 kadrolu işçisi olan PETLAS’ta 7 Haziran'da yapılmak üzere grev hazırlıkları tamamlanmıştı. 1 Ocak 2018'de başlayan görüşmelerin dokuzuncusu sonuçsuz kalınca grev kararı alan PETROL-İŞ  nihai görüşmeden anlaşmayla ayrılarak grev kararından vazgeçti. Ocak ayı zam farklarıyla beraber yüzde 18 zam alacağız. İkinci yıl enflasyon zammı şeklinde anlaşma yapıldı. Sosyal destek olarak kurban bayramında verilen 250  liralık çek 500 liraya çıkarıldı.  Ramazan desteği olarak 200 lira gıda, 150 giyim yardımı ve 200 lira izin parası ayarlandı. Farkların en geç, tek seferde 31 Ağustos’a kadar yatacağı da kararlaştırıldı" dedi. 
                   Petrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer, PETLAS ile 1 Ocak 2018’de başlayan toplu-iş sözleşme görüşmelerinin 5 Haziran tarihinde yapılan son görüşmede anlaşma ile sonuçlandığını açıkladı. Başkan Sefer, iki yıl geçerli olacak sözleşme görüşmelerinin mutlu bir şekilde sona ermesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Türkiye’nin ve Kırşehir’in en önemli kuruluşlarından olan PETLAS Lastik Fabrikası’nda işveren ve sendika her türlü fedakarlığı yaparak görüşmeleri mutlu bir şekilde sonlanmıştır. İki yıllık yapılan anlaşmanın her iki tarafa da hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı