Postacılardan anlamlı teslimat

PTT Çalışanları Dayanışma Derneği (PTT-DER) üye ve gönüllüleri, Ankara’da sokak hayvanları için anlamlı teslimat yaptı.

Kırşehir Haberleri 17 Ocak 2019 12:13
Postacılardan anlamlı teslimat
-A +A

                    PTT Çalışanları Dayanışma Derneği (PTT-DER) üye ve gönüllüleri, Ankara’da sokak hayvanları için anlamlı teslimat yaptı. 
                    Ankara Etimesgut Posta Dağıtım Merkezine giderek yem alan PTT-Der üyeleri ve çalışanları sokak hayvanlarının aç kalmaması için posta dağıtımı gibi yem dağıtımı yaptı. 
Aç hayvan kalmamasını istiyorsanız sokak sokak gezmeniz gerekir diyen PTT-DER Dernek Başkan Yardımcısı Mustafa Tolga Tokluoğlu, PTT’nin bütün sokakları gezen ekiplerinin olduğunu söyledi. Tokluoğlu, “Bir şehirde aç hayvan kalmamasını istiyorsanız, o şehri sokak sokak sokak gezerek hayvanlarına ulaşmanız gerekir. Bu ise pek mümkün değil. Halbuki bizim bütün kentin sokaklarını gezen ekibimiz var. Bizde PTT çalışanları Dayanışma Derneği olarak her postacımızın çantasına bir paket hayvan maması koyarsak aç bir hayvan gördüklerinde çıkarıp önlerine atabilirler” dedi. 
                     PTT-DER’in projesi ile sokak hayvanlarının insanlara saldırmasının önlenebileceğini ifade eden Etimegut Posta Dağıtım Merkezi Baş Dağıtıcısı Nazif Koç, dağıtımlarda taşıdıkları kedi ve köpek mamalarıyla hayvanların da insanlara saldırmasının önüne geçilebileceğini belirtti. Baş dağıtıcı Koç, “Eskiden kargo dağıtırken sokak hayvanlarını görüyorduk ve elimizden bir şey gelmiyordu. PTT çalışanları Dayanışma Derneği sayesinde sokak hayvanlarına kedi köpek mamaları taşıyoruz. Postacı gördüğünde havlayan köpekler değil şefkatle merhametle yaklaşan köpekler görmekteyiz. Bu da bizi memnun ediyor. 
Son zamanlarda aç kalan sokak köpeklerinin insanlara saldırdıklarını duymaktayız. Biz bu proje ile inşallah hayvanların aç kalmasını önleyip insanlara saldırmalarının önünü keseceğiz. Postacıların girmediği cadde sokak yoktur, bu sayede bütün sokak hayvanlarına ulaşmış olacağız. Bundan sonra aç hayvan istemiyoruz” diye konuştu. 
                  PTT-DER Samsun merkezli olarak faaliyetlerini yurt içerisinde yaptığı organizasyonlarla sürdürüyor. 

Kaynak : İHA

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı