Prof. Dr. Çiftçi Umutlu!

AK Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Harun Çiftçi, gazeteniz Çınar Kırşehir'i ziyaret ederek aday adaylığı çalışma sürecini anlattı.

Kırşehir Haberleri 30 Nisan 2018 15:42
Prof. Dr. Çiftçi Umutlu!
-A +A

                 AK Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Harun Çiftçi, gazeteniz Çınar Kırşehir'i ziyaret ederek aday adaylığı çalışma sürecini anlattı.
                Çınar Kırşehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Aydın Kahraman ve Yayın Danışmanı Avşar Cihan tarafından karşılanan AK Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Harun Çiftçi, aday adayı olma gerekçelerini anlattı. 13 yıldır Kırşehir'de bulunduğunu ve yardımcı doçentlik, doçentlik ve profesörlük çalışmalarını Kırşehir'de yaptığını belirten Prof. Dr. Çiftçi, "Aday adaylığı sürecinde Kırşehir'in ilçelerini de gezme fırsatım oluyor. Daha önceki görevlerim ve çalışmalarım nedeniyle Kırşehir'in sorunlarını çok iyi bildiğime inanıyorum. Bilgi ve birikimlerimi Kırşehir için kullanmayı istiyorum. Kırşehir'in sorunları, kalkındırılması, eğitim yatırımları açısından ihtiyaçlarının belirlenmesinin yanı sıra tarım ve hayvancılıkta potansiyelinin değerlendirilmesi konusundaki düşüncelerimle Kırşehir'e hizmet edeceğime inanıyorum. Kırşehir ve ilçelerinin  ihtiyaçları ve halkımızın talepleri doğrultusunda gerekenlerin yapılması hususunda tüm gayretimizle mücadele edecek gücü kendimde buluyorum."
Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Harun Çiftçi, üyelik başvurusunu yaptıktan sonraki açıklamada ise şunları kaydetmişti: "Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın istişareleri ve Gazi Meclisimizin kararı ile 24 Haziran 2018 tarihinde; bölgesel ve küresel güç bakımından ülkemizi daha güçlü ve istikrarlı kılacak bir yönetim anlayışının yasal olarak uygulamaya gireceği Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri yapılacak. 
                Ne büyük mutluluk ki; ülkemize, aziz milletimize ve kadim şehrimizin güzel insanlarına karşı vazifelerimizi daha iyi ifa edebilmek adına hemşerilerimizin teveccühlerine talip olarak, ilim, kültür, düşünce ve sanat dünyamıza katkı yapmış şahsiyetleri bünyesinde barındıran ve Türk-İslam Medeniyetimizin inşasında ve şekillenmesinde önemli bir yere sahip Ahiler diyarı Kırşehir'den Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurumuzu yapmış bulunuyoruz.
                Ekmeğini yediğim, havasını soluduğum, çocuklarımın geleceğini şekillendirdiğim ve manevi ikliminde huzur bulduğum ahilik teşkilatının merkezi olan Kırşehir’imize; Ahi Evran Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak 12 yıla yakın bir süredir hizmet veriyorum. Bu zaman zarfında her yöresi ayrı bir cennet olan güzel ülkemizin farklı yerlerine gönüllerine Ahilik aşısı yaptığımız ve birer fidan olarak değerlendirdiğimiz nice öğrencilerimizi gönderdik. İnsan yetiştirme hassasiyeti ve ehemmiyetinin bilinciyle icra ettiğim mesleğimi şimdi de 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuyla pekiştirerek, asil milletin bir vekili olabilme sıfatıyla hizmet etmeye talibim.
                Kırşehir’de bulunduğum süre dahilinde, gerek şehrimizin sakinlerinin gerekse öğrencilerimizin bize ilettiği sorunlarını herhangi bir kategoriye dahil etmeksizin çözüme ulaştırmak hususunda hassasiyet sahibi oldum. Bizlere görev tevdi edildiği takdirde, inancım ve ahlakım gereği şiar edindiğim bu yaklaşım tarzını ayrım yapmadan devam ettireceğimi bir kez daha Kırşehir kamuoyuna ilan ederim.
Uzun bir süredir yaşadığım Kırşehir’imizin geçirdiği gelişim safhalarının şahidi olarak; insanımızın ve şehrimizin sorunlarını, ihtiyaçlarını ve beklentilerini biliyorum. Bu minvalde; görev verildiğinde ilimizin ve insanımızın ihtiyaçlarının karşılanması noktasında azami gayret göstereceğimi taahhüt ediyorum.
Hem ülkemiz hem de Kırşehir'imiz için geleceğe güvenle bakabilmek, bizlere emanet edilen değerleri sonraki nesillere aktarabilmek, Milli ve Yerli bir duruşu güçlendirebilmek ve iktisadi gelişmeyi sürdürebilmek adına Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti'nin misyonuna, millet eksenli hedeflerine ve kalkınma odaklı projelerine hizmet etmek amacıyla çıktığımız bu yolda desteklerinizi ve dualarınızı bekler saygılar sunarım."
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı