PTT'de engeller kalkıyor

Kırşehir PTT Müdürü Şener Solmaz: “Kırşehir’de engellilerin engellerini ortadan kaldıracak düzenlemeleri yapıyoruz.

Kırşehir Haberleri 4 Aralık 2019 17:00
PTT'de engeller kalkıyor
-A +A

            Kırşehir PTT Müdürü Şener Solmaz: “Kırşehir’de engellilerin engellerini ortadan kaldıracak düzenlemeleri yapıyoruz. Çalışmalar ile birlikte engellilerimiz rahat bir şekilde hizmet alabilecekler" dedi.
Kırşehir PTT Müdürü Şener Solmaz açıklamasında "İşitme ve Konuşma Engelli Müşterilerimiz, hizmetlerimize yönelik talep, şikayet ve önerileri için görüntülü telefon özelliği olan telefonlardan “0850 222 1 788” nolu telefon numarasından PTT Kurumsal Çağrı Merkezine ulaşabilecek, İşaret Dili Bilen Müşteri Temsilcilerimiz yardımıyla sorunlarına çözüm, taleplerine cevap alabilecekler ve PTT hizmetlerine erişim sağlayabileceklerdir" ifadelerine yer verdi.
            Öte yandan Kırşehir PTT Müdürü Şener Solmaz, “Kırşehir’de engellilerin önündeki engeli kaldırmak için, hizmet binamızın içerisinde düzenleme yapmıştık. PTT’den en fazla hizmet alanlar engelli vatandaşlarımız ile yaşlılardır. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımız, yapacağımız düzenlemeyle hizmetlerimizden daha iyi yararlanıyorlar. Çağrı merkezinde hayata geçirilen bu çalışma ile de engelleri kaldırıyoruz” dedi.
PTT Müdürü Solmaz, PTT’nin posta hizmetleri, tebligat, telgraf, kayıtlı e-posta, e-devlet şifreleri, pul ve filateli, birleşik posta, telepost, posta abone kutusu, ambalaj malzemeleri, havale işlemleri, kart ödemeleri, fatura ödemeleri, hesaplar, PTT kart, PTT Matik, tahsilât, ödeme, HGS, sigortacılık, bilet satışları, ürün ve gram altın satışları gibi birçok alanda hizmetlerine devam ettiğini belirtti. 
          Çınar Kırşehir Haber Merkezi'nin edindiği bilgilere göre PTT’den çağrı merkezini kanalı ile alınabilecek hizmetler şu şekilde: PTT müşteri hizmetleri müşterilere gönderilerinin veya kargolarının takibi konusunda destek olmaktadır. Müşteriler PTT müşteri hizmetlerini arayarak kargo veya posta siparişi verebilir. Müşteriler PTT müşteri hizmetlerini arayarak sözleşmeli siparişlerini bildirebilir. Müşteriler PTT müşteri hizmetlerini arayarak posta kodu sorgulaması yapabilir. Müşteriler isterlerse PTT müşteri hizmetlerini arayarak gönderilerinin teslimat süresini sorgulayabilir. Müşteriler PTT müşteri hizmetlerini arayarak siparişlerini iptal edebilirler. Müşteriler PTT müşteri hizmetlerini arayarak isimden sorgulama yapabilirler. Müşteriler PTT müşteri hizmetlerini arayarak yurt dışı teslim süresi sorgulaması yapabilir. Müşteriler HGS işlemleri için PTT müşteri hizmetlerini arayarak HGS hesap bilgisi sorgulaması yapabilir. Müşteriler HGS geçiş işlemleri konuşunda PTT müşteri hizmetlerini arayarak HGS geçiş bilgisi sorgulaması yapabilir. Müşteriler isterse HGS geçiş ihlallerini ve kaçak geçişlerini sorgulayabilir. Müşteriler çağrı merkezinden posta çeki hesap bilgilerinin iptalini sağlayabilir.
            PTT’den telefonla destek almanın bir maliyeti Türkiye’den yapılan tüm aramalarda tamamen ücretsiz. Diğer yandan yurt dışında yapılan aramalarda arayan kişinin kendi telefon operatörünün yurt dışı tarifesi üzerinden ücretlendirme yapılır. PTT Profesyonel Kullanıcılara Yönelik Hizmetleri Nelerdir? 
PTT’nin kurumsal müşterilere çağrı merkezi aracılığı ile verdiği hizmetler aşağıdaki gibidir: Kurumsal müşteriler PTT müşteri hizmetleri aracılığı ile interaktif posta çeki talebinde bulunabilir. Kurumsal müşteriler telgraf gönderimi ve kabulü işlemini PTT çağrı merkezinden yapabilir. Kurumsal müşteriler KEP hesap kapatma işlemlerini yapabilir. Müşteriler PTT çağrı merkezinden KEP hizmet bilgisi sorgulaması yapabilir. Müşteriler PTT çağrı merkezinden güvenlik ayarları sıfırlaması yapabilir. Müşteriler PTT çağrı merkezinden elektronik tebligat hesabı açma veya kapatma işlemlerini yapabilir. Müşteriler PTT çağrı merkezinden çoklu telgraf gönderimi yapabilir. Müşteriler PTT çağrı merkezinden telgraf reklamasyonu yapabilir.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Anahtar Kelimeler : PTT, Engeller Kalkıyor, 81 İl, ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
Yine Tarih Yazdı!

Yine Tarih Yazdı!

09:10 7 Aralık 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20Aral%C4%B1k%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı