Pursaklar'da Okul Sayısı Yetersiz!

Pursaklar’da seçim çalışması kapsamında çok sayıda ziyaret gerçekleştiren, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara 2. Bölge Milletvekili adayı Kırşehirli Yıldırım Kaya yaptığı açıklamada, “Pursaklar’da okullarımızı ve öğretmenlerimizi de ziyaret ettik.

Kırşehir Haberleri 21 Haziran 2018 19:13
Pursaklar'da Okul Sayısı Yetersiz!
-A +A

        Pursaklar’da seçim çalışması kapsamında çok sayıda ziyaret gerçekleştiren, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara 2. Bölge Milletvekili adayı Kırşehirli Yıldırım Kaya yaptığı açıklamada, “Pursaklar’da okullarımızı ve öğretmenlerimizi de ziyaret ettik. Okuma yazma oranı yüksek olmasına rağmen, eğitim seviyesi düşük. Üniversite mezunu sayısı binin altında. Nüfus yoğunluğuna rağmen okul sayısı yetersiz” dedi. Yıldırım Kaya, “Çankırı, Çorum ve Yozgat illerinden göç alan Krşehirlilerin de yoğun olarak bulunduğu Pursaklar'a, göçle gelen halkın büyük bir bölümü işsizlikle ve yoksullukla mücadele ediyor. Yoksul halk, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile belediyenin yaptığı yardımlarla yaşam mücadelesi veriyor” açıklamasında bulundu. Kırşehirlilerin de desteğini arkasına alarak seçim çalışmalarını sürdüren Yıldırım Kaya yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
         "Bugün seçim çalışmamıza çok eski yerleşim yerlerinden biri olan, 137 bin 808 nüfuslu Pursaklar ilçemizde devam ediyoruz. 2008 yılında ilçe olan Pursaklar’ın ortasından Esenboğa Havaalanı yolu geçmektedir. Pursaklar, bu yönüyle stratejik bir konuma sahip. Ancak, ilçenin ulaşım sorununu hala çözülememiş. Çankırı, Çorum ve Yozgat illerinden göç alan ilçemizde, göçle gelen halkın büyük bir bölümü işsizlikle ve yoksullukla mücadele ediyor. Yoksul halk, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile belediyenin yaptığı yardımlarla yaşam mücadelesi veriyor. Pursaklar’da okullarımızı ve öğretmenlerimizi de ziyaret ettik. Okuma yazma oranı yüksek olmasına rağmen, eğitim seviyesi düşük. Üniversite mezunu sayısı binin altında… Nüfus yoğunluğuna rağmen okul sayısı yetersiz."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı