Rahmalar Köyü Muhtarı Kaya'dan teşekkür

Kırşehir'in Mucur İlçesi'ne bağlı Rahmalar Köyü'nde köy halkının da büyük desteği ile hayata geçirilen cami projesi nedeniyle tebrik yağıyor.

Kırşehir Haberleri 29 Nisan 2019 19:16
Rahmalar Köyü Muhtarı Kaya'dan teşekkür
-A +A

     Kırşehir'in Mucur İlçesi'ne bağlı Rahmalar Köyü'nde köy halkının da büyük desteği ile hayata geçirilen cami projesi nedeniyle tebrik yağıyor.
         Bilindiği gibi Kırşehir’in Mucur ilçesine Bağlı Rahmalar köyünde, büyük kısmı köylünün imece usulü ile yaptırdığı cami düzenlenen törenle ibadete açıldı. Köy Muhtarı Ali Kaya, mevcutta var olan caminin oluşan çatlaklar nedeniyle sağlıklı olmadığını ve yeni caminin de imece usulü ile yapıldığını söyledi. Caminin yapım aşamasını anlatan Muhtar Kaya, “Cami yapımı 2018 yılında başladı. Altı ay yapım aşaması sürdü. Köyde var olan cami, eski bir camiydi. Kerpiç olan eski camiyi yıkarak yenisini imece usulü ile yaptık” dedi.
         Caminin ibadete açılma törenine, Kırşehir Valisi İbrahim Akın, İl Müftüsü Mehmet Yaman, Mucur ilçe Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, idari amirler ile köylüler katıldı. Cami açılışı öncesinde konuşan Vali Akın, “Camiler, edep ve terbiye ocaklarıdır. Cenab-ı Hakk'ın da yer yüzünde en çok sevdiği mekanlardır. Bizim camilerimiz, minarelerimiz, ezanlarımız bir beldenin İslam beldesi olduğunun en büyük işareti ve en büyük göstergesi olan yapılardır. Köyümüzde de eski bir cami varken arkadaşlarımız bir araya gelerek köye yeni bir camiye ihtiyaç var diye düşünmüşler ve yeni bir cami yapımına karar vermişler” diye konuştu. Rahmalar Köyü'ne yaptırılan Şeyh Edebali Cami 213 bin liraya mal oldu. Caminin yapım aşamasında İl Müftülüğü 30 bin lira, Mucur İlçe Müftülüğü 5 bin 168 lira, İl Özel İdaresi 16 bin lira verirken kalan parayı da cemaat ve köylü karşıladı. Açılışın ardından Çınar Kırşehir Haber Merkezi'ne önemli açıklamalarda bulunan Köy Muhtarı Alı Kaya, bu güzel günde kendilerini yalnız bırakmayan başta protokol üyeleri olmak üzere konuklara ve Kırşehir basınına teşekkür etti.
         Mucur Rahmalar Köyü Muhtarı Ali Kaya, mesajında; “Köyümüz Şeyh Edebali Camisinin açılış tören merasimine katılan bizzat açılışı yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın Bey'e, Mucur İlçe Kaymakamımız Kaya Çelik Bey'e, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz Bey'e, İŞKUR Müdürü Metin Ülgen Kaya Bey'e, Mucur İlçe Belediye Başkanımız Atılgan Yılmaz Bey'e, Tarım ve Orman  İl Müdürümüz Kenan Şahin Bey'e, İlçe Karakol Komutanı Ali Alp Bey'e, İl Müftümüz Mehmet Yaman Bey'e, İlçe Müftümüz Mehmet Ali Dilek Bey'e, İlçe Özel İdare Müdürü Şahin Tokmak Bey'e, Mucur İlçe Mal Müdürü Halil Bıyık Bey'e, İlçe Tarım Müdür Vekili Zeliha Hanımefendiye, Mucur Ziraat Odası Başkanı Aydın Altıok Bey'e, bütün daire amirlerine, misafirlerimize ve Kırşehir'de görevini özveri ile gerçekleştiren başta Çınar Kırşehir Haber Merkezi ve kirsehirhaber365.com ailesi ile tüm basın kuruluşlarına teşekkür eder saygılarımı arz ederim” dedi. 
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

bekir kara

14:46 30 Nisan 2019

Allah razı olsun böyle muhtarlar oldukça ezanımız dinmez teşekkürler ali bey
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı