REKTÖR KARAKAYA'DAN BİR DİZİ ZİYARET

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 16 Eylül 2015 tarihinde Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesine giderek bir çok yere ziyaret gerçekleştirdi.

Kırşehir Haberleri 18 Eylül 2015 16:12
REKTÖR KARAKAYA'DAN BİR DİZİ ZİYARET
-A +A

      Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 16 Eylül 2015 tarihinde Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesine giderek bir çok yere ziyaret gerçekleştirdi. Çiçekdağı Kaymakamlığı ile ilçedeki işletmeleri ziyaret eden Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Karakaya’ya Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Rüştü Yeşil, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Adem Taşdemir, Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. Serdal Baltacı ve Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin eşlik etti.
      Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi uygulama alanlarını genişletmek için gerçekleştirilen gezide ilk olarak Seyfe Gölü’nde arazi keşfi yapılarak fakülteye kazandırılması planlanan yeni uygulama alanları hakkında bilgiler edinildi. Daha sonra görevine yeni başlayan Çiçekdağı Kaymakamı Adem Ergül’ü makamında ziyaret eden Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kendisine hayırlı olsun dileklerini iletti.
      Malya Tarım İşletmesi’ni ziyaret eden Rektör Karakaya, görevine yeni başlayan İşletme Müdürü Hüseyin Yılmaz’a hayırlı olsun dileklerini ileterek Malya Tarım İşletmesi arazilerinde incelemeler yaptı. Müdür Hüseyin Yılmaz’dan tarım işletmesinin çalışmaları hakkında bilgiler edinen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, buradaki incelemelerin ardından Çiçekdağı’nın süt ürünleri işletmesi olan İlci’yi de ziyaret etti.       İlci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nedim İlci ile görüşerek tesis hakkında bilgiler alan Rektör Karakaya, tesisin üretim aşamalarını ve üretim sürecinde kullanılan yeşil enerji tesisini yerinde inceledi.
Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ziraat Fakültesi uygulama sahalarına fikir vermesi amacıyla gerçekleştirdiği gezilerde son olarak Yiğit Akü bünyesinde faaliyet gösteren Yiğit Serada incelemelerde bulundu.
      Yiğit Akü Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Yiğit eşliğinde seraları gezen Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Kırşehir’deki tarım işletmelerinin birbirlerinden faydalanabileceğini ve bu anlamda Ahi Evran Üniversitesi’nin işletmelere bilimsel destek sağlayabileceğini söyledi. Tarım işletmelerinin uygulama alanlarının da Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerine ve akademik personeline uygulama açısından destek olmasını beklediklerini ifade eden Rektör Karakaya işletme sahiplerine desteklerinden dolayı teşekkür ederek ziyaretlerine son verdi.

Kaynak : www.kirsehirhaber365.com

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

TUNÇ06

13:36 22 Eylül 2015

ÖĞRENCİ bir şehirde ise o şehir çok çok ama çok değişiyor olumsuz yönde...kiralar artıyor ..insan artıyor ...her şey pahalılaşıyor..Düzen sıfır oluyor...eskiden kırşehir çok güzel sakin yerdi üniversite geldi bozuldu .....kim kime dum duma olmuş...
1000

Abdurrahman Korkmaz

00:31 19 Eylül 2015

Ne desteği ne Ziraat Fakültesi ? Rektörün gezdiği yerlere bir tane Ziraat Fakültesi öğrencisi gidebilmiş mi ? Ziraat fakültesi öğrencisi kendi labaratuvarına gidemiyor siz işletmelerden bahsediyorsunuz, topraktan önce o toprak için kapsamlı labaratuvar lazım.
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ekim%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı