resmi ilan

Basın No: 311

Kırşehir Haberleri 25 Kasım 2019 07:59
resmi ilan
-A +A

T.C.
KIRŞEHİR
İCRA DAİRESİ
2018/5080 ESAS
 
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
NAKİT TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR.
 
Teminat miktarı Müdürlüğümüzün Vakıfbank Kırşehir Şb. TR 95 0001 5001 5800 7290 4921 39nolu emanet hesabına yatırılarak makbuzun satış saatine kadar ibraz edilmesi gerekmektedir.
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Kırşehir, Merkez, Yenice Mah, 3157 ada, 2 parseldebulunan kargir ev ve arsa vasfındaki taşınmazın bulunduğu bölge genel olarak seyrek yapılaşma ve yüksek gelir sınıfındaki insanların, bağ evi yapmak için tercih ettiği konuma sahiptir. Taşınmaz alışveriş alanları, camii, okul, park ve sağlık kurumlarına uzak konumdadır. Taşınmaza toplu taşıma ile ulaşım imkanı bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde tek kattan oluşan yığma yapı tarzında yapılmış ve mesken olarak kullanılan yapı bulunmamaktadır. Çatı ahşap olup marsilya tipi kiremitle kaplıdır. Mantolama mevcuttur. Dış kapısı, pencere ve balkon korkulukları demir doğramadan, pencereleri beyaz pvc den yapılmış olup çift cam ünitelidir. 4 oda, 1 salon, mutfak, banyo, tuvalet, koridor ve giriş holünden oluşmaktadır. Odalarda ve koridorda zemin kaplaması olarak 8 mm laminant parke, ıslak alanlarda ise seramik kaplama kullanılmıştır. Mutfak dolabı ve tezgah bulunmaktadır. İç kapılarda panel kapı kullanılmıştır. Isınma sistemi doğalgaz-kombidir. Yapı, yakın zamanda esaslı tamirat görmüş olup, bakımlı ve iyi durumdadır. Taşınmaz tam hisselidir.
Adresi                                  : Bahçelievler Mah. 1651. Sok, no: 1 Merkez/ KIRŞEHİR
Yüzölçümü                        : 632,00 m2                        İmar Durumu    : İmar planındadır.
Kıymeti                               : 290.000,00 TL                  KDV Oranı          : % 18
Kaydındaki Şerhler        : Tapu kaydındaki gibidir.
Satış Yeri                            : Kırşehir Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İçindeki Mezat Salonu
 
1. Satış Günü: 04/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü: 04/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsaalacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
 
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veyabu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrükresmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5080 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 20/11/2019
 
Mahmut TÜRKMEN
İcra Müdür Yardımcısı
41246

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Kırşehir Haberleri
Resmi ilan

Resmi ilan

07:59 - 28 Kasım 2019
Kırşehir Haberleri
resmi ilan

resmi ilan

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ

07:59 - 15 Ekim 2019
Kırşehir Haberleri
resmi ilan

resmi ilan

07:59 - 22 Ağustos 2019
Kırşehir Haberleri
resmi ilan

resmi ilan

07:59 - 19 Ağustos 2019
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ocak%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı