Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerin güvenliği ile ilgili Akpınar Kaymakam V. Bilal Basrı başkanlığında Kaymakamlık Binası Müftülük Toplantı Salonunda Seçim Güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.

Kırşehir Haberleri 20 Ocak 2019 13:00
Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı
-A +A

 
         31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerin güvenliği ile ilgili Akpınar Kaymakam V. Bilal Basrı başkanlığında Kaymakamlık Binası Müftülük Toplantı Salonunda Seçim Güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen toplantıya İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri,  Belediye Başkan adayları, İl Genel Meclis Üyesi adayları ve merkez mahalle muhtar adayları katıldı.
  Seçim öncesi, seçim sırası ve seçim sonrasına yönelik Yüksek Seçim Kurulunun almış olduğu kararlar ve uyulması gereken kurallar slayt gösterimi ile katılımcılara anlatıldı.
Toplantıda katılımcılara seslenen Kaymakam Basrı şu ifadelere yer verdi: “ Seçimlerin huzur ve güven ortamını sağlamak üzere Mülki İdare Amirleri, Jandarma ve Polis Teşkilatına düşen önemli görevler bulunduğunu ve bununla ilgili çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğünü,  güvenlikten sağlığa, haberleşmeden enerjiye kadar her türlü tedbirin gözden geçirildiğini ifade ederek, bu konuda adaylarımızın da gerekli hassasiyeti göstererek bizlere yardımcı olacaklarına inanıyorum. Şimdiden tüm adaylarımıza seçimde başarılar dilerim” dedi.  
Katılımcılarla, çeşitli konularda karşılıklı fikir alış verişi yapıldıktan sonra toplantı sona erdi. 
KAYMAKAM BASRI KARNE DAĞITTI
            Akpınar Kaymakam V. Bilal Basrı, 2018-2019 eğitim yılının ilk döneminin tamamlanmasının ardından Akpınar Ortaokulu öğrencilerine karne dağıttı. 
            İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul idarecileri ve öğretmenler tarafından okul bahçesinde karşılanan Kaymakam Basrı’ya öğrenciler tarafından çiçek hediye edildi.
            Sınıfları gezip karne ve kitap dağıtan Kaymakam Basrı, öğrencilerle bir süre sohbet ederek yarıyıl tatili ile ilgili şu ifadelere yer verdi: “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz yorucu bir dönem geçirdiler. Geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum.Bugün 2018-2019 eğitim öğretim yılı I. döneminin sonuna geldik. Ancak her bitiş yeni bir başlangıcı da beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, gelecek geçmiş üzerine kurulur. Öğrencilerimiz de yarıyıl tatilinde yapacakları iç muhasebeyle I. dönemi değerlendirme şansı bulacaklardır. Bu vesileyle öğrencilerimizin II. döneme daha dinamik başlayacağına ve gelecekteki hedefleri için daha azimli ve kararlı olacaklarına inanıyorum.
 Sevgili Öğrenciler;Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Tatilinizi bir boşluk olarak değil aksine eksiklerinizi tamamlayacağınız, kitap okuyacağınız, faydalı bilgiler edineceğiniz bir zaman dilimi olarak değerlendirmelisiniz.
 Kıymetli Veliler;Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Ancak bu, çocuklarımızın sistemli ve düzenli çalışmalarıyla her zaman telafi edilebilecekleri bir durumdur. Önemli olan güzel ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Yavrularımızı doğruluktan ayrılmayan, kimsenin hakkını ve hukukunu gasp etmeyen, vatanına milletine hayırlı bireyler olarak yetiştirmeliyiz.
Kıymetli Öğretmenler;Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız sizlerin eseri olacaktır. Öğrencilerinize tatili dinlenerek, kitap okuyarak, ailesi ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak zaman geçirmelerini tavsiye edin.
 Bu duygu ve düşüncelerle, karnelerin öğrencilerimiz, aileler ve öğretmenler için hayırlı, bundan sonraki dönemlerde de daha güzel başarılara vesile olmasını diliyor, huzur dolu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.Tatilde güzelce dinlenin, ama dinlenirken bol bol kitap okuyun ve tatilinizi en iyi şekilde değerlendirin” dedi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı