Seçim Heyecanı Artmaya Başladı!

AK Parti'de temayül için sandıklar kurulurken, diğer partiler adaylarını merkezi yoklama ile tespit edecek

Kırşehir Haberleri 5 Mayıs 2018 19:15
Seçim Heyecanı Artmaya Başladı!
-A +A

AK Parti
               24 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için geri sayım başlarken, AK Parti'den aday adaylığı başvurusu yapan 19 aday adayı için temayül yoklaması  yapıldı. Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya dışında 19 milletvekili aday adayı ile ilgili temayüldeki oy sayımı AK Parti Genel Merkezi'nde yapılacak. Temayül yoklamasına Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Alpaslan Demirbaş, Meryem Düğer, Mustafa Kendirli, Necmettin Erkan, Metin Ülgen Kaya, Dr. Abdulvahap Şahin, Burak Öztürk, Çetin Çelik, Sevilay Aslan Dirliktutan,  İsmail İlhan, Yusuf Özhan, Volkan Arslan, Gökhan Bulut, Muhammet Emin Hekimhan ve Prof. Dr. Harun Çiftçi katıldı.
                Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılan temayül yoklaması, AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti’nin gözetiminde gerçekleştirildi. Temayül yoklamasında il yönetim kurulları, tüm ilçelerin yönetim kurulları, il ve ilçelerin gençlik ve kadın kolları yönetimleri, belde yönetimleri, mahalle başkanları, köy temsilcileri, il ve ilçelerin Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyeleri ve Belediye Başkanları oy kullandı. Yaklaşık 780 kişinin oy kullandığı temayül yoklamasında her bir partili iki kişi için oy kullandı. İki oy dışında az ya da çok oy kullananların oyu geçersiz sayılacak. Temayül oylamasında adayların aldığı oylar AK Parti Genel Merkezi’ne ulaştırılacak ve burada yapılacak değerlendirmeler sonucunda 24 Haziran’da Kırşehir’de milletvekili adayları belirlenecek.
İYİ PARTİ
                 Cumhurbaşkanlığı adaylığı nedeniyle 100 bin imza başvurusu yapan siyasiler için Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir'de de seçim kurulunda yoğunluk yaşanmaya başlandı. 24 Haziran tarihinde yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için, toplanması gereken 100 bin imza için başvurular Cuma günü başladı. Kırşehir Adalet Sarayı'nda bulunan seçim kuruluna imza için gelen vatandaşlar, kimlik beyanı yaparak adayının kim olduğunu beyan ettikten sonra imza atıp çıktı. Adaylık imzasında bulunan bazı vatandaşlar ise, "Herkese hayırlı olsun. Vatana millete hayırlı olsun. İmzamızı attık" dediler. İmza kampanyasına 9 Mayıs tarihine kadar devam edeceği ve vatandaşların bağlı bulundukları seçim kurulu başkanlıklarında imza verebilecekleri bildirildi.  
                Öte yandan, İYİ Parti kurucularından Hakan Ünser’in İYİ Parti Kırşehir Milletvekili aday adayı olduğu öğrenildi. Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Mustafa Hakan Ünser, Ülkü Ocakları Genel Başkanları’nın 16 Nisan referandumu öncesi başlattıkları "Ülkücü Tavır Hayır" kampanyasının önde gelen isimlerinden olmuştu. İYİ Parti’nin kurucularından olan Ünser, halen Genel Başkan Danışmanlığı ve Genel Muhasip Yardımcılığı görevlerini yürütüyor.
ADAY ADAYLARI:
AK PARTİ:  Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Alpaslan Demirbaş, Meryem Düğer, Mustafa Kendirli, Necmettin Erkan, Metin Ülgen Kaya, Dr. Abdulvahap Şahin, Burak Öztürk, Çetin Çelik, Sevilay Aslan Dirliktutan,  İsmail İlhan, Yusuf Özhan, Volkan Arslan, Gökhan Bulut, Muhammet Emin Hekimhan ve Prof. Dr. Harun Çiftçi.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yılmaz Zengin, Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, Çağdaş Gökalp, Aslan Beyhan, Cahit Gürses, Hacı Tanrıbuyurdu, Emine Özdemir, Abdullah Gazi Özer, Yetkin Kolukırık, Mesut Karakurt, Şahin Kaymaz ve Bayram Ergül.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Mustafa Erkan (Tunceli eski Valisi), Oğuz Sulusaray, Aydın Akpınar, Cemil Cahit Pişkin, Dr. Ahmet Hakkı ve Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk.
İYİ PARTİ: Asaf Kayaoğlu, Fuat Yıldırım,  Mustafa Hakan Ünser, Şifa Talu, Dr. Altan Kaman, Mustafa Avcı, Emral Eflatun ve Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu (Kırşehir Milletvekili-Eski Devlet Bakanı)
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır, Salih Turhan, Hüseyin Eserer, Ali Köksal, Muhammed Ali Korkmaz, İbrahim Köksal, Halil Çabuk, Ramazan Ay, İsa Dinçer ve Yılmaz Mamak.
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı