Seçimde Tempo 26 Nisan'da Artacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yapılan açıklamada; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Demokrat Parti (DP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Saadet Partisi (SP) ve Vatan Partisi'nin 24 Haziran'daki seçimlere katılacağının açıklaması

Kırşehir Haberleri 24 Nisan 2018 19:13
Seçimde Tempo 26 Nisan'da Artacak
-A +A

         Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yapılan açıklamada; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Demokrat Parti (DP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Saadet Partisi (SP) ve Vatan Partisi'nin 24 Haziran'daki seçimlere katılacağının açıklaması sonrasında, partilerde seçim çalışmalarının temposu arttı.
         YSK, aday olabilmek isteyen kamu görevlileri ile Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensuplarının en geç 26 Nisan Perşembe günü saat 17.00’ye kadar ayrılma dilekçelerini vermelerini istemesi sonrasında gözler, partilere çevrildi.
         Kırşehir'de seçime katılacak iddialı partiler, 26 Nisan'ı beklerken, Çınar Kırşehir Gazetesi, siyasi partilerdeki muhtemel aday adaylarını araştır. Buna göre, Kırşehir'den milletvekili olmayı düşünenlerin partilere göre dağılımı şöyle:
AK PARTİ:
            24 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri'nde aday adayı olacaklar 26 Nisan'ı beklerken, bir müddet önce aday adayı açıklayan Alparslan Demirbaş da, partiye üyelik başvurusunu yaptı.
         AK Parti 27. Dönem Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Alpaslan Demirbaş, AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığı'na geçerek Merkez İlçe Başkanı Avukat Bilgehan Altaş'a üyelik başvurusunu yaptı. Başkan Altaş ve yönetim kurulu üyelerince Demirbaş'a hayırlı olsun temennisinde bulundular.
         Gazeteci Demirbaş, üyelik başvurusu sonrasında AK Parti Koordinatörü Berat Bıçakçı ve ardından İl Başkanı Muzaffer Aslan ile görüştü. Aslan ve Bıçakçı, Alparslan Demirbaş'a hayırlı olsun diyerek, mutlu olduklarını ifade ettiler.
         Kırşehir'de AK Parti'den aday adayı olacak muhtemel isimler ise şöyle: Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Hacı Turan, Muzaffer Aslan, Bilgehan Altaş, Abdullah Çalışkan, Halim Çakır ve Alpaslan Demirbaş.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
         Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, "AK Parti ve ortağı MHP, İYİ Parti'yi meclis dışında bırakma düşüncesi, bu ülkenin kurucusu olan CHP tarafından bozuldu. AK Parti ve MHP, bu ülkenin kurucusunun CHP olduğunu unuttular. CHP, hiç kimseyi ayırt etmeyen bir düşünceye sahiptir. Erken seçimi biz değil, AK Parti ve ortakçısı MHP aldı. Erken seçimi konuştular, tartışlar ve devletin yararına diye kabul ettiler. İYİ Parti'ye nasıl Meclis dışına bırakırız ve nasıl sokmayız düşüncesiyle apar topar seçim kararı aldılar. Ancak ülkenin kurucusunu unuttular. Demokrasiye sahip çıkan CHP, aldığı kararla İYİ Parti'nin seçime girmesini sağlarken, ittifak için de adım attı" dedi.         
         CHP'de Kırşehir milletvekili Aday Adayı olarak isimleri geçenler şunlar: Yılmaz Zengin, Selahattin Ekicioğlu, Yıldırım Kaya, Rifat Ertem, Aslan Beyhan, Cahit Gürses, Hacı Tanrıbuyurdu, Emine Özdemir, Abdullah Gazi Özer, Yetkin Kolukırık ve Mesut Karakurt.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
         Mustafa Erkan (Tunceli eski Valisi), Oğuz Sulusaray, Cemil Cahit Pişkin, Dr. Ahmet Hakkı, Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, Arif Kılıç ve Doç. Dr. Cengiz Şahin.
İYİ PARTİ         
         Müfit Göçen (İl Başkanı), Fuat Yıldırım, Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu (Kırşehir Milletvekili-Eski Devlet Bakanı), Hüseyin Karaboğaz (Kaman İlçe Başkanı)
SAADET PARTİSİ
         Saadet Partisi İl Başkanı Ali Köksal, seçim çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, "Genel Başkanımızın belirttiği gibi, ittifak kuracağımız partileri yakında belirleyecek. 24 Haziran seçimleri, ülkeyi yönetemeyenlerden kurtuluş seçimidir. Halkımız, hükümeti duvara vurup ülkeyi kurtaracaktır. Biz daha önce sahaya inmiştik. Çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
         Saadet Partisi'nden Kırşehir Milletvekili Aday Adayı olacak muhtemel isimler şöyle: Salih Turhan, Hüseyin Eserer, Ali Köksal, Muhammed Ali Korkma ve İsa Dinçer.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı