Seçmen Kağıtlarını Almayanlar Dikkat

Kırşehir'in en büyük mahallelerinden bir tanesi olan Medrese Mahallesi'nde seçim heyecanı sürerken, Medrese Mahallesi Muhtarı Ömer Köksal, seçmen kağıtlarını almamış olan mahalle sakinlerine önemli uyarılarda bulundu.

Kırşehir Haberleri 21 Haziran 2018 19:14
Seçmen Kağıtlarını Almayanlar Dikkat
-A +A

         Kırşehir'in en büyük mahallelerinden bir tanesi olan Medrese Mahallesi'nde seçim heyecanı sürerken, Medrese Mahallesi Muhtarı Ömer Köksal, seçmen kağıtlarını almamış olan mahalle sakinlerine önemli uyarılarda bulundu.
         Ömer Köksal işlemlerin hızlı bir şekilde sürdüğünü ifade ederek şu ifadelere yer verdi: “Oy pusulaları bilgi kâğıdı tam süratli bir şekilde devam ediyor. Bugünlerde de yoğunlaştık. Vatandaşlarımız seçmen kağıtları için ilgi gösteriyorlar. Mahalle sakinlerimiz muhtarlığımıza gelerek  seçmen bilgi kâğıtlarını alıyorlar. Bu zamana kadar hiçbir sıkıntımız olmadı. Bu işlerde de tecrübeli olduğumuz için hiçbir sıkıntı yaşamadık. Oy pusulasını kaybedenler, sandığını bilmeyenler, okulunu bulamayanlar her zaman bizi arayabilirler. Telefonumuz 24 saat açık. Aynı anda seçmen bilgi kâğıtlarını oluşturup kendilerine takdim edebiliyoruz.
         Muhtarlıklarımız yarın da açık olacak ve seçimin yapılacağı 24 Haziran'da da seçmenlerimizin mağduriyetlerini gidereceğiz. Bizlere telefonlarımız aracılığıyla ulaşacak mahalle sakinlerimizin internet üzerinden seçmen bilgilerini vereceğiz. Ben oyumu kullanmadım, sandığımı bilmiyorum diyecek kimseyi Medrese Mahallesi'nde bulamayacaksınız. Tedbirliyiz, hazırlıklıyız. İnşallah bu seçim vatanımıza, milletimize hayırlı olur. Esenlik ve güzellik içerisinde geçer.
         Seçmen kâğıdı olmayan vatandaş oy kullanabilir ama hangi okulda, hangi sandıkta, hangi sırada bunlar tabii ki zaman alacak. Mahallemizin 14 bin civarında seçmeni var. Bu kadar insanın arasında da kendisini bulması zor olacak. Bizler bu konuda mutlaka aracı olacağız. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde oy kullanmalarını temin edeceğiz. Özverili bir şekilde de çalışacağız. Yatalak hastalarımız, seçmen kâğıtlarına ulaşmayanlar beni arayıp kendilerine kadar teslim edeceğiz. Diğer muhtar arkadaşlarımız da özverili bir şekilde çalışıyorlar. Kendilerinde de bizim gibi memnuniyet önceliği olduğu için aynı şekilde arkadaşlar da çalışıyor. Şuan için herhangi bir problem yok.”
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı