Seçmen Kaydınızı Sorgulamayı Unutmayın!

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçim takvimini açıklamasıyla birlikte Kırşehirli vatandaşlar seçmen sorgulaması yapmak için YSK'nın sitesine giriş yapmaya başladı.

Kırşehir Haberleri 5 Mayıs 2018 19:07
Seçmen Kaydınızı Sorgulamayı Unutmayın!
-A +A

                Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçim takvimini açıklamasıyla birlikte Kırşehirli vatandaşlar seçmen sorgulaması yapmak için YSK'nın sitesine giriş yapmaya başladı. Vatandaşlar, Kırşehir'deki muhtarlıklara uğramak suretiyle seçmen kayıtlarını da kontrol ediyorlar.
                YSK'nın seçim takvimini açıklamasıyla birlikte, Kırşehir'deki vatandaşlar seçmen sorgulama yapmak için YSK'nın sitesine giriş yapmaya başladı. Yurt içi seçmen kütüğü listeleri 2 Mayıs Çarşamba günü saat 08.00'de askıya çıktı. 12 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00'de askıdan indirilecek. Vatandaşlar internet üzerinden de nereden oy kullanacaklarını öğrenebilecek. Oy kullanacak vatandaşlar hem e-devlet üzerinden hem de YSK’nın resmi sitesinden T.C Kimlik Numarası, Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl ve Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No gibi bilgileri girerek sorgulama yapabilecek.
                  Kırşehir'deki mahalle muhtarlıklarına uğrayan vatandaşlar, seçmen listelerinden adını bulmaya çalışıyorlar. Muhtarlar, vatandaşların geçmiş seçimlere oranla bu seçimde listeleri daha fazla kontrol etmeye başladıklarını ifade ettiler.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı