Seçmene 'Geçici Kimlik' Kolaylığı!

Kırşehir’de 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde Kırşehir merkez ve ilçeleri olmak üzere toplam Kırşehir’de 166 bin 228 seçmen, 668 sandıkta oy kullanacak. İl Seçim Kurulu’ndan alınan bilgiye göre, 234 bin 529 nüfusun yaşadığı Kırşehir’de seçmen ve sandık sayıları belirlendi.

Kırşehir Haberleri 22 Haziran 2018 19:08
Seçmene 'Geçici Kimlik' Kolaylığı!
-A +A

     Kırşehir’de 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde Kırşehir merkez ve ilçeleri olmak üzere toplam Kırşehir’de 166 bin 228 seçmen, 668 sandıkta oy kullanacak. İl Seçim Kurulu’ndan alınan bilgiye göre, 234 bin 529 nüfusun yaşadığı Kırşehir’de seçmen ve sandık sayıları belirlendi. En fazla seçmen 137 bin 290 bin toplam nüfusun bulunduğu Merkez İlçe’de yer aldı. Merkez İlçe’de 99 bin 218 seçmen yarın sandık başına gidecek.             Seçmenlerin mağdur olmamaları noktasında harekete geçen İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Kırşehir ile birlikte 81 ilde geçici kimlik kolaylığı sağlayacak. Çınar Kırşehir Haber Merkezi'nin edindiği bilgilere göre kimlik kartını kaybeden seçmenlerin Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oy kullanabilmelerini sağlamak amacıyla "geçici kimlik belgesi" verilecek.
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, kimlik kartlarını kaybeden vatandaşların seçim gününde mağdur olmaması için çalışma başlatıldı. Kurum tarafından, kimlik kartını kaybeden seçmenlerin Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oy kullanabilmelerini temin için "geçici kimlik belgesi" verilecek. Kırşehir'de kimlik kartını kaybeden ve nüfus müdürlüklerine başvuru yapan vatandaşlar, kimlik kartı müracaatlarına ilişkin değerli kağıt bedelini başvuru sırasında ilgili banka ve vergi dairelerine yatıramamaları durumunda da işlem yaptırabilecek. Başvuruda bulunan vatandaşların, 24 Haziran'dan sonraki ilk mesai gününde değerli kağıt bedeli ödemelerini yapması gerekecek, aksi halde başvuruları iptal edilecek. Öte yandan, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavları nedeniyle ortaya çıkabilecek acil kimlik kartı taleplerini karşılamak amacıyla da nüfus müdürlükleri 30 Haziran 2018-1 Temmuz'da açık olacak.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı