Şehidin İsmi Yaşatılacak

Şehit Nusret Atmaca ile genç yaşta vefat eden Beden Eğitim Öğretmeni Yasin Yılmaz’ın isminin yaşatılacağı bildirildi.

Kırşehir Haberleri 4 Mart 2018 12:35
Şehidin İsmi Yaşatılacak
-A +A

         Ahi Evran Üniversitesi bünyesinde kurulan 15 Temmuz Tarih ve Düşünce Kulübü'nün katkılarıyla Sorgun ve Akdağmadeni’nde oluşturacak kütüphanelerde Şehit Nusret Atmaca ile genç yaşta vefat eden Beden Eğitim Öğretmeni Yasin Yılmaz’ın isminin yaşatılacağı bildirildi.
         Türkiye’nin birçok yerinden toplanan kitaplarla Akdağmadeni Anadolu Lisesi kütüphanesinde tamamlama çalışması yapacaklarını belirten kulüp yetkilileri burada oluşturulacak tabloda Sorgunlu Nusret Atmaca’nın ismini yaşatacaklarını belirttiler.
         Sorgun Ertuğrul Gazi İlk ve Ortaokulu'nda kütüphane çalışmalarına kitap desteği vereceklerini belirten kulüp yetkilileri, oluşturulacak kütüphanenin isminin ise Yasin Yılmaz olacağını ifade ettiler. Ahi Evran Üniversitesi 15 Temmuz Tarih ve Düşünce Kulübü çalışmayla ilgili şunları kaydettiler: “Okullarımızda kütüphane oluşturmaya karar verdik. Şehidimiz Nusret Atmaca ile genç yaşta aramızdan ayrılan Yasin Yılmaz’ın adı yaşatılacak. Burada öğrencilerimiz bilgi, birikim ve becerilerini geliştirecekler ve derinleştirecekler. Aynı zamanda kütüphane, okuma alışkanlığı kazandırarak öğrencilerimizin okumaya ilgilerini artıracaktır. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize kütüphanede verimli, başarılı aynı zamanda da zeka oyunları oynanabileceği için keyifli bir zaman geçirmelerini diliyorum.”
Şehit Nusret Atmaca Kimdir?
         1979 Yozgat Sorgun doğumlu. İlkokulu çocukluğunun geçtiği Aşağıcumafakılı Köyü’nde, ortaokulu Fatih Ortaokulu'nda, liseyi Sorgun Lisesi'nde okudu. 1997 yılında Jandarma Uzmanlık Sınavı'nı kazandı ve Ankara Beytepe’de Jandarma Okullar Komutanlığında okudu. 2005 yılında Astsubay oldu. 2006 yılında Nihal Atmaca ile hayatını birleştirdi. Osman Kürşat ve Ülkü Nisa adında iki çocuğu var. 
Yasin Yılmaz Kimdir?
         1990 yılında Yozgat’ın Sorgun ilçesinde dünyaya geldi. Yasin Yılmaz, 1996-1997 Eğitim- Öğretim Yılı'nda Ertuğrul Gazi İlkokulu'nda başladı. Üçüncü sınıfta kros yarışmaları ile spora başladı. Sporda birçok başarılara imza attı. 2008 yılında Niğde Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu'nu kazanarak 2012 yılında birincilikle mezun oldu. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda derece yaparak görev yaptığı okula atandı. 2016 yılında pankreas kanserine yakalandı ve 2017 yılında sevenlerinden ayrıldı.
 
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Aral%C4%B1k%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı