SICAK HABER

Şehit evlatlarının anılarını "ormanda" yaşatıyorlar

Kırşehir'de 192 şehit için dikilen 192 fidanla oluşturulan "Şehitler Ormanı'nın bakımını da şehit aileleri ve yakınları yapıyor.

Kırşehir Haberleri 1 Kasım 2019 09:13
Şehit evlatlarının anılarını "ormanda" yaşatıyorlar
-A +A

             Kırşehir'de 192 şehit için dikilen 192 fidanla oluşturulan "Şehitler Ormanı'nın bakımını da şehit aileleri ve yakınları yapıyor.
            Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, burada yaptığı açıklamada, Şehitler Ormanı projesini İçişleri Bakanlığının da desteklediğini belirtti.  
/Resimler/Editor/images/20191031_2_39087383_49036190.jpg
           Şehit aileleri ve yakınlarıyla kalıcı bir eser bırakmak ve acılarını paylaşmak için orman oluşturduklarını vurgulayan Kılıçaslan, şunları kaydetti:
               "Kırşehir'de bulunan 192 şehidimiz için aileleriyle birlikte kısa bir süre önce mavi ladin fidanları diktik. Dikilen fidanlarla da Şehitler Ormanı'nı oluşturduk. Fidanların yanına şehitlerin künyelerinin yazılı olduğu mermer plakalar yerleştirdik. Bu projenin tamamını 5 aylık bir zamanda yaptık. Dernek olarak, vatanı için toprağa düşen askerlerimizi yaşatmak amacıyla yaptığımız projede, kalıcı bir çeşit olduğu için mavi ladin çam fidanlarını tercih ettik, toprakla buluşturduk. Aylık olarak buraya gelip, şehit ailelerimizle temizliğini ve ağaçlarımızın bakımlarını yapıyoruz, suluyoruz. Kırşehir'deki tüm şehit ailelerimize sürekli irtibat halindeyiz."
            Şehit Mustafa Gevrek'in annesi Bahtıgül Gevrek de "Bu ormanı oluşturanlardan Allah razı olsun. Buraya gelip şehitlerimizle konuşuyor gibi fidanlarla dertleşiyoruz, anlatıyoruz. Bir anne baba olarak daha ne yapabiliriz ki." dedi.
/Resimler/Editor/images/20191031_2_39087383_49036194.jpg
           Şehit Gökhan Emre Örül'ün babası Selçuk Örül ise şehitlerin adının ormanda yaşatıldığını, buraya gelip fidanları sulayıp bakımlarını yaptıklarını söyledi.

Kaynak : (AA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20KASIM%20SALI-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı