Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu'ndan efsane program

Kırşehir Merkez Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu tarafından gerçekleştirilen Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri büyük beğeni topladı.

Kırşehir Haberleri 21 Aralık 2019 11:31
Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu'ndan efsane program
-A +A

            Kırşehir Merkez Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu tarafından gerçekleştirilen Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri büyük beğeni topladı. 
            Kırşehir Merkez Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu Okul Müdürü Özgür Kurudal, öğrencilerin yöresel kıyafet ve veliler tarafından hazırlanan ürünleri konuklara sunduğunu ifade ederek bu şekilde öğrencilerin hem tutumlu hem de yerli üretim ve tüketim konusunda bilinçli hale geldiklerini dile getirdi. 
Velilerin ve Kızılay Gönüllülerinin desteği ile gerçekleştirilen etkinlikle yöresel kıyafet ile sac çöreği yapan öğrencilerden, şark köşesinde sunum yapan miniklere ve çiğ köfte yoğuran öğrencilere kadar her alan beğeniyle gezildi. Kırşehir Milli Eğitim Müdür Yardımcılarının da katılım gösterdiği etkinlikte Okul Müdürü Kurudal yaptığı açıklamada " "Bu etkinliğimizde beslenmenin, tutumlu olmanın, paylaşmanın, Türk mallarını kullanmanın önemi anlatıldı. Öğrenciler aileleri tarafından hazırlanan yiyecek ve içecekleri arkadaşları ile paylaştı. Emeği geçen veli, öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz" dedi.
Sınıf Öğretmeni Ayşe Yüceer ise açıklamasında öğrencilere yerli malı bilinci vermek amacıyla bu faaliyetin düzenlendiğini söyledi.
/Resimler/Editor/images/IMG_0414.JPG
             Haftanın önemini bu şekilde öğrencilere kavratmaya çalıştıklarını ifade eden Yüceer, "Bu etkinliğimizde beslenmenin, tutumlu olmanın, paylaşmanın, Türk mallarını kullanmanın önemi anlatıldı. Öğrenciler aileleri tarafından hazırlanan yiyecek ve içecekleri arkadaşları ile paylaştı. Bizler gelenek ve göreneklerimizi de gelecek nesillere aktarmak konusunda bu tür projeler gerçekleştiriyoruz. Başta Okul Müdürümüz Özgür Bey ve velilerimizin de desteği ile böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Kayseri'den Kastamonu'ya, Kırşehir'den Edirne'ye, Konya'ya kadar birçok ilimizin yöresel ürünlerini stantlarımızda sunuyoruz. Emeği geçen veli, öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz" dedi.
/Resimler/Editor/images/IMG_0429.JPG
            Öte yandan Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu 6-7 sınıflar arasında yapılan yarışmada 50 gün boyunca 5 vakit namazını aksatmadan kılan öğrencilere Akılllı Bileklik hediyeleri okul idaresi  ve öğretmenleri tarafından Cuma namazından önce mescittte verildi. Yine Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu 3/A sınıfı ve 2/B Sınıfı Öğretmen öğrenci veli ve okul idaresinin katkılarıyla yapılan Huzurevi ziyareti ve programı coşkuyla gerçekleştirilirken ziyarette çok duygusal anlar yaşandı. Çınar Kırşehir Gazetesi olarak başta Okul Müdürü Özgür Kurudal olmak üzere bütün etkinliklerde emeği geçenleri tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz. 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ocak%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı