SICAK HABER

Şehit Yılmaz'ın ailesine anlamlı ziyaret

Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Baykara, Bursa'da geçirdiği trafik kazası sonucu şehit düşen Polis Hayrettin Yılmaz'ın kederli ailesine önemli bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kırşehir Haberleri 1 Kasım 2018 19:13
Şehit Yılmaz'ın ailesine anlamlı ziyaret
-A +A

                 Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Baykara, Bursa'da geçirdiği trafik kazası sonucu şehit düşen Polis Hayrettin Yılmaz'ın kederli ailesine önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. 
                 Kırşehir nüfusuna kayıtlı Bursa FSM Emniyet Müdürlüğünde görev yapan ve görev esnasında geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu şehit olan Hayrettin Yılmaz’ın kederli ailesine ziyarette bulunuldu.
  Ziyaret; Boztepe Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyas, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, İl Sağlık Müdürü Suat Türkyılmaz, Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Cuma Köysüren, Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Birim sorumlusu Yunus Erdoğdu’nun katılımıyla gerçekleşti.
                   Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce şehit ailesine gönderilen hediye çekini Boztepe Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyas şehidimizin babası Tuncer Yılmaz'a takdim etti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürü Ramazan Baykara şehidimizin babasına Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un selamlarını ileterek “ Devletin ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerin haklarının asla ödenemeyeceğini ifade eden Baykara, şehitlerin aile ve yakınlarının devlete ve millete emanet olduğunu söyledi. Şehitliğin en kutsal mertebe olduğunu bütün şehit ailelerinin de şehit ailesi gururu ve onurunu en iyi şekilde taşıdıklarını söyleyen Baykara; "Bizler ne yapsak vatan uğruna, bayrak uğruna evlatlarını şehit veren ailelerin acısını dindiremeyiz. Ancak bize şehitlerden bir emanet olarak kalan bütün şehit ailelerimiz ile vücudundan bir uzvunu vatan uğruna kaybetmiş gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz. Devletimizin imkânları kendilerinin hizmetindedir” diyerek kurum adına bir plaket takdim etti.
                   Kırşehir İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Suat Türkoğlu; Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Cuma Köysüren ile birlikte organ bağışında bulunarak birçok organ bekleyen hastaya umut oldukları için Vali İbrahim Akın’ın adına Sağlık İl Müdürü Suat Türkoğlu teşekkür belgesini takdim etti. Türkoğlu, "3-9 Kasım Organ Bağışı haftası münasebetiyle şehidimizin ve yakınlarının bu davranışının birçok kişiye örnek olması için bir kampanya başlatılarak tüm halkımızı bilinçlendirmek ve Organ Bağışını yaygınlaştırmak için Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde etkinlikler düzenlenecektir” dedi.          
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı