SICAK HABER

Şehitler İçin Lokma Döktüler

İYİ Parti Kırşehir Teşkilatı, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde lokma tatlısı dağıttı

Kırşehir Haberleri 19 Mart 2018 19:09
Şehitler İçin Lokma Döktüler
-A +A

        İyi Parti Kırşehir İl ve Merkez İlçe Başkanlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Cacabey Meydanı'nda Kırşehir halkına lokma tatlısı dağıtıldı.
Kuran-ı Kerim okunması ve dua ile başlayan faaliyette İYİ Partililerce hazırlanan lokma tatlıları 10 bine yakın Kırşehirliye ikram edildi.
       Halkın bu ikramdan son derece memnun kaldığı görüldü. Konu ile ilgili olarak konuşan İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen şunları söyledi: “Bugün bu vatanda hür ve bağımsız bir biçimde yaşıyorsak bunu tüm şehit ve gazilerimize borçluyuz. Bizler için hayatlarını seve seve feda eden şehitlerimiz ve bugün ebediyete göçmüş gazilerimiz için ne yapsak azdır. Onlara şükran borçluyuz. Vefa borcumuzu ödemek için ne yapsak azdır. Ancak her zaman ruhlarını şad edecek tek şey edeceğimiz dualar ve edeceğimiz hayırlardır. Biz de İYİ Parti olarak bu vefa borcunu ödeyebilmek için iyi parti olarak tüm şehitlerimizin ve bugün hayatta olmayan gazilerimizin daha önce okutmuş olduğumuz hatimler,  Mevlid-i Şerifler, ettiğimiz dualar yoluyla  ruhlarını muazzez etmeye çalışıyoruz.
       18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıldönümü ve Şehitleri Anma  Günü nedeniyle de partimiz yönetim kurulu günün anlamına uygun bir hayır faaliyeti planladı. Şehitlerin ruhlarına dua etmeyi ve ardından lokma tatlısı dağıtmayı düşündük. Arkadaşlarımız sağ olsunlar Kırşehir’de bir ilk olan bu faaliyeti başarı ile gerçekleştirdiler. Halkımızdan da düşündüğümüzün üstünde yoğun bir ilgi ve teveccüh gördük. Bu faaliyetimizi birçok hemşerimiz takdirle karşılarken lokma tatlısını da çok beğendiklerini belirttiler ve gelecek yıllarda da tekrarını istediler. Bu da bizim için ayrı bir güç ve motivasyon kaynağı oldu. İnşallah onların bu ilgisine karşılık, gelecek yıllarda da bu faaliyetleri artırarak devam ettirmeye kararlıyız.
      Bu vesileyle tekrar Çanakkale’de savaşan Mehmetçiklerimizin, başta Gazi Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının, Malazgirt’ten Afrin’e kadar al bayrağa kanları ile renk veren tüm şehitlerimizin aziz ruhları önünde bir kez daha saygı ile eğiliyor, ruhları şad, mekânları cennet olsun diyorum."
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı