Şehitlerimiz Var Kırşehir'im

Kırşehir'den 3 Şehit Birden

Kırşehir Haberleri 17 Aralık 2016 18:52
Şehitlerimiz Var Kırşehir'im
-A +A

  Türkiye'yi yasa boğan Kayseri’deki terör saldırısı sonrası yüreklere kor düşerken, şehit olanların 3’nün Kırşehirli olduğu öğrenildi.
Kayseri'de sabah saatlerinde çarşı iznine çıkan askerlere yönelik düzenlenen terör saldırısında şehit olan askerlerimizin kimlikleri ve isimleri belli oldu. 14 askerin şehit olduğu ve 56 kişinin yaralandığı terör saldırısında ölenlerden Piyade Onbaşı Ahmet Taş’ın Kırşehir’e bağlı Çiçekdağı İlçesi’nden olduğu açıklandı. Piyade Er Yunus Emre Duran’ın ise Kırşehir doğumlu olduğu ve Ankara’da yaşadığı öğrenildi.
Şehit olan Muhammed Ali Ocak’ın da aslen Kırşehirli olduğu ve yıllar önce aile ile birlikte Yozgat’ta yaşadığı bildirildi.
  12 şehidin isim ve memleket bilgileri şu şekilde: Piyade Er Yunus Emre Duran (Kırşehir doğumlu, Ankara’da yaşıyor), Muhabere Onbaşı Abdülsamet Özen (Kocaeli), Piyade Er Serdar Amak (İzmir), Sıhhiye Er Kamil Tunç (Afyonkarahisar), Sıhhiye Er Hasan İlhan (Denizli), İstihkam Er Kenan Döngel (Sinop), Piyade Onbaşı Mustafa Cihan (Osmaniye/Hasanbeyli), Piyade Çavuş Fehmi Barçın (Bursa) ,Piyade Onbaşı Ahmet Taş (Kırşehir/Çiçekdağı), Ulaştırma Er Raşit Yücel (Ankara), Piyade Onbaşı Muhammet Ali Ocak (Yozgat-Aslen Kırşehirli), Ulaştırma Çavuşu Göksel Ağaçyetiştiren (Sinop).

Kaynak : www.kirsehirhaber365.com

Anahtar Kelimeler : kırşehir şehitleri, şehit,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı