ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANDIK

Türk Milleti can verir; özgürlük vermez ve bayrağını yere eğdirmez!

Kırşehir Haberleri 19 Mart 2018 19:15
ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANDIK
-A +A

ÇANAKKALE, MERMİLERİN HAVADA BİRBİRİYLE ÇARPIŞTIĞI YERDİR
 
"Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd'i...
Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?
Gömelim gel seni târîhe desem, sığmazsın."
 
         18 Mart Şehitler Günü Anma Programı nedeniyle, Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği'nde tören düzenlendi.
         Çelenklerin sunulması, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törene Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Kırşehir Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen, Şehit ve Gazi Dernekleri Başkanları ile üyeleri, il yöneticileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
         Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Lisesi Tarih Öğretmeni Recai Yağmur’un günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşma ve öğrenci Abdulkadir Kocapınar’ın Vali Necati Şentük'e ait olan "EY OĞUL" şiirini okumasının ardından, Vali Necati Şentürk, Şehitlik Şeref Defteri'ni imzaladı. Vali Şentürk, Şehitlik Şeref Defteri’ne yazdığı yazısında şunları kaydetti: “Bu toprakları bizlere ebedî vatan kılan Aziz Şehitlerimiz,  Sizler vatan, millet, bayrak ve mukaddesatınız uğruna en değerli varlığınız olan canınızı hiç düşünmeden defa ederek yüce dinimizce bir insanın yükselebileceği en yüksek mertebe olan şahadet makamına ulaştınız. Vatanseverliğiniz ve milletinize duyduğunuz derin sadakat ve bağlılığınızla hür ve müstakil yaşama arzumuza ilham kaynağı oldunuz. Hiç şüphe yok ki, gece gündüz demeden milletimizin huzur ve güvenliği için görevini büyük bir özveriyle yerine getiren güvenlik güçlerimiz, 'Ya şehit ol, ya gazi!' diyerek ömrü boyunca üzerine titrediği evlatlarını vatan savunmasına gönderen ana-babalar ve demokrasisine her şartta sahip çıkan bilinçli genç nesillerimiz olduğu müddetçe bizleri hiçbir karanlık güç dize getiremeyecektir. Bizler de sizlerin kanlarıyla sulanan bu kutsal vatan topraklarını aynı ruh ve şuurla korumak, bizden sonraki nesillere daha güvenli bir gelecek bırakmak için şanlı tarihimizden aldığımız şuurla güçlü ve müreffeh Türkiye yolundaki hedeflerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygularla, bayrağımıza kanının rengini veren, ay yıldıza yüreklerinin aydınlığını katan aziz şehitlerimize bu dünya var oldukça devletimiz payidar, milletimiz bahtiyar olacak, sizlere daima minnettar kalacağız. Ruhunuz şad olsun.”
         Buradaki tören, Kuran-ı Kerim tilaveti, şehitlerin ruhuna dua okunması ve Vali Necati Şentürk ile diğer protokol tarafından şehit mezarlarının ziyaret edilerek kabirlere karanfil bırakılması ile sona erdi.
         Şehitlikteki törenin ardından, Vali Necati Şentürk ve beraberindekiler Cacabey Meydanı'ndaki "Bayrakla Birleşenler Fotoğraf Sergisi”ni gezdiler.
         18 Mart Şehitleri Anma Günü Programı, Kırşehir'de düzenlenen çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı