SICAK HABER

Şeker Arsaları da Satışa Çıkarıldı!

ürkiye Şeker Fabrikaları Kırşehir'in de aralarında bulunduğu 8 ilde toplam 55 bin metrekare büyüklüğünde 16 parça gayrimenkulü de özelleştirme yöntemi ile satacağını duyurdu.

Kırşehir Haberleri 6 Ekim 2018 19:10
Şeker Arsaları da Satışa Çıkarıldı!
-A +A

              Türkiye Şeker Fabrikaları Kırşehir'in de aralarında bulunduğu 8 ilde toplam 55 bin metrekare büyüklüğünde 16 parça gayrimenkulü de özelleştirme yöntemi ile satacağını duyurdu. 
          Elindeki 13 şeker fabrikası özelleştirilip şirketlere devredilen Türkiye Şeker Fabrikaları'nın (Türkşeker) değerli arsaları satışa çıkarıldı. Türkşeker'in 55 bin metrekare büyüklüğündeki 16 parça gayrimenkulü, şeker fabrikaları özel sektöre devredilen 8 farklı ilde bulunuyor.
             Kaman'da 3 bin 426 metrekare arsanın satışının yapılacağı öğrenilirken satışın açık artırma yöntemi ile de yapılabileceği kaydedildi. Türkşeker'in 16 parçadan oluşan gayrimenkul satış ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Gayrimenkuller pazarlık usulüyle satılacak, ancak yoğun talep gelmesi durumunda ihalede açık artırma yöntemine de geçilebilecek. Türkşeker, gayrimenkulleri almak isteyenlerin en geç 15 Ekim'e kadar tekliflerini genel müdürlüğe iletmelerini istedi. Satışa çıkarılan arsalar, geçtiğimiz nisan ve mayıs aylarında özelleştirme işlemleri tamamlanan fabrikaların da bulunduğu 8 ilde yer alıyor. İhalelerin birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfta teklif alınıp görüşmeler yapılarak, pazarlık usülü ile gerçekleştirileceği vurgulandı. Satışa konu taşınmazların bir tanesine teklif verilebileceği gibi ayrı ayrı birden fazla taşınmaz için de teklif verilebilecek. Resmi Gazete'de yayınlanan ihale duyurusuna göre, teklif sahipleri tekliflerini Türk Lirası cinsinden verecekler ve ihale TL üzerinden peşin fiyat esasına göre değerlendirilip ihale bedeli de peşin ödenecek. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılan gayrimenkulleri şu şekilde:  Edirne: Merkez ilçede 3 bin 1 metrekare, Keşan ilçesinde 415 metrekare  ve Uzunköprü ilçesinde 6 bin 477 metrekare, Çorum: Sungurlu'da 3 bin 482 metrekare ve Alaca'da 7 bin 994 metrekare, Adana: Tufanbeyli'de 2 bin 692 metrekare, Bayburt: Merkez ilçede 548 metrekare, Erzincan: Çayırlı ilçesinde 2 bin 987 metrekare, Erzurum: Horasan ilçesinde 3 bin 190 metrekare, Pasinler Kethuda Mahallesi'nde bin 399 metrekare ve 4 bin 349 metrekare'lik iki ayrı taşınmaz, Kırşehir: Kaman'da 3 bin 426 metrekare, Yozgat: Akdağmadeni'nde 5 bin 271 metrekare, Sarıkaya'da 3 bin 881 metrekare, Çekerek ilçesinde 712 metrekare ve 5 bin 108 metrekare'lik iki ayrı taşınmaz.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20Nisan%20Cuma-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı