SICAK HABER

Selahaddin Saygı Parkı Okula Tahsis Edildi!

Medrese Mahallesindeki Kurmay Albay Selahaddin Saygı Parkı, Kırşehir Belediyes'nin yaptığı çalışmalar sonucunda 30 Ağustos Zafer İlkokulu'na tahsis edildi.

Kırşehir Haberleri 4 Eylül 2018 19:10
Selahaddin Saygı Parkı Okula Tahsis Edildi!
-A +A

      Medrese Mahallesindeki Kurmay Albay Selahaddin Saygı Parkı, Kırşehir Belediyes'nin yaptığı çalışmalar sonucunda 30 Ağustos Zafer İlkokulu'na tahsis edildi.
24 derslikli eski binanın yıkılarak yerine 36 derslikli ve çok fonksiyonlu okul binasının inşaat çalışmalarında da sona gelindi.
       Okul inşaat alanının derslik sayısında yapılan artıştan dolayı öğrencilerin oyun ve toplanma alanının yetersiz kalması nedeni ile okulun yanında bulunan 1800 metre kare Kurmay Albay Selahaddin Saygı parkını okulla birleştirerek öğrencilerin oyun ve toplanma alanı olarak tahsis edildi.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Maalesef öğrencilerin oyun ve toplanma alanı hesap edilmeden yapılan yeni 30 Ağustos Zafer İlkokulu'nun bahçe problemini çözmek için ilgili arkadaşlarla yerinde inceleme yaptık. Okul hizmete girmeden bir çözüm bulacağız inşallah. Belediye olarak, Kurmay Albay Selahaddin Saygı Parkını 30 Ağustos İlkokuluna tahsis edeceğiz. Şubat ayında inşaatı bitimi gerçekleşecek o zamana kadar parkın okulla birleşmesini sağlayacağız. Öğrencilerimiz oyun ve toplanma alanı olarak inşallah tahsis ettiğimiz parkı kullanacak.
      1800 metre alanı çocuklarımızın oyun ve toplanma alanı olarak düzenleme yapacağız. Ne yazık ki oyun ve toplanma alanı bahçesi hesap edilmeden yapılan okulumuzda öğrencilerin mağdur olamaması için belediye olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Göreve geldiğimiz günden bu tarafa eğitime her zaman destek veriyoruz. Gerek okulların bahçe düzenlemesi, gerekse oyun alanları yapımına her zaman destek oluyoruz bundan sonrada olmaya devam edeceğiz” dedi.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı