Sempozyuma Yoğun İlgi

Ahi Evran Üniversitesi Eski Çağ Kültürleri Topluluğu tarafından organize edilen ve bu yıl Ahi Evran Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 9. Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumu'nun açılışı yoğun katılımla gerçekleşti.

Kırşehir Haberleri 13 Mart 2018 19:12
 Sempozyuma Yoğun İlgi
-A +A

           Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'ndaki açılış törenine Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Temsilcisi Ahmet Erzurum, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
         Sempozyumun açılış konuşmasını Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Işık Adak Adıbelli yaptı. Adıbelli konuşmasında, sempozyumun Arkeoloji Bölümü öğrencileri için oldukça önemli olduğunu ve bu sempozyumdan öğrencilerin verimli şekilde faydalanmaları gerektiğini anlattı. Sempozyuma lojistik destek veren Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Kırşehir Belediyesi'ne ve sempozyumun hazırlanmasında, planlanmasında ve organizasyonunda emeği geçen öğrencilere teşekkür eden Yrd. Doç. Dr. Işık Adak Adıbelli,  sempozyumun öğrenciler için faydalı geçmesi temennisinde bulundu.
         Açılış konuşmalarının ardından sempozyumun ilk oturumu gerçekleşti. Anadolu Üniversitesi öğrencisi Yusuf Bingöl’ün oturum başkanlığı yaptığı sempozyumda; Aytuğ Öztürk, “Antik Çağ Toplumlarının Özellikleri, Geleneksel Statüleri ve İktisadi Yapıyı Belirleyen Kurumlar” konulu sunumunu, Ela Altay, “Yiyecek Arkeolojisi ve Yiyecek Tüketimini İncelemek İçin Kullanılan Yöntemler” konulu sunumunu, Serdar Cülük “Süreçsel Arkeoloji” konulu sunumunu ve Ayşegül Şengül de “Atatürk ve Arkeoloji” konulu sunumlarını yaptılar. 
         9. Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumu 15 Mart tarihine kadar Ahi Evran Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda devam edecek.
 

 
 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20ARALIK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı