Seni Unutmak Mümkün Mü?

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü nedeniyle anma programları düzenlenecek.

Kırşehir Haberleri 10 Kasım 2019 09:04
Seni Unutmak Mümkün Mü?
-A +A

             Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü nedeniyle anma programları düzenlenecek. 
           Kırşehir Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre Yalnızca Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nı başarıyla yöneten komutan ve askeri deha olarak değil, devrimleriyle de tarihe geçen büyük devlet adamı ve lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında anılacak.
         Büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde arkadaşları ve Türk ulusunun emperyalizme ve gericiliğe karşı yürüttüğü şanlı mücadelenin sonunda kurulan ve Ulu Önder’in “En büyük eserim” diyerek Türk ulusuna armağan ettiği Cumhuriyet’in sonsuza kadar yaşatılacağını bir kez daha görkemli kutlamalarla tüm dünyaya gösterdiğimiz Cumhuriyet Bayramı’nın ardından Türk ulusu Ata’ya ve devrimlerine bağlılığını ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde gerçekleştirilecek olan anma programları ile bir kez daha dile getirecek.
Ata’yı anma etkinlikleri bugün Kırşehir’de saat 09.00’da Cacabey Meydanı Atatürk Anıtı’na Valilik ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başlayacak. Atatürk’ün yaşama gözlerini yumduğu an olan 09.05’te yapılacak iki dakikalık saygı duruşu sırasında sirenler çalacak. Anma programı çerçevesinde bayraklar göndere çekilip yarıya indirilecek ve saat 17.00’ye kadar I. Eğitim Bölgesi okulları öğrencileri, 17.00-18.30 saatleri arasında İl Jandarma Komutanlığı askerleri, 18.30-20.00 saatleri arasında ise polis memurları tarafından nöbet tutulacak. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 81’inci ölüm yıldönümünde Kırşehir Valiliği tarafından düzenlenen bir program gerçekleştirilecek. Atatürk’ü anma programı Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi, Muharrem Ertaş Konferans salonunda saat 09.30’ta başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak anma programında, Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Recai Yağmur tarafından “Meşrutiyetten Cumhuriyete, Cumhuriyet’ten 10 Kasım’a Gazi Mustafa Kemal Atatürk” konulu konferans gerçekleştirilecek. Atatürk’ü Anma Haftası süresince de Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm okul ve kurumlarda haftanın anlam ve önemine uygun çeşitli etkinlikler ile Milli Eğitim Müdürlüğü sorumluluğunda 8 Kasım’da Anıtkabir’e gezi düzenlenecek. İl Halk Kütüphanesi’nde hafta süresince Atatürk’ün konu edileceği kitap ve fotoğraf sergilerinin açılacağı Atatürk’ü Anma Haftası’nda, il merkezindeki tüm okullarda “Atatürk” konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecek. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20Kas%C4%B1m%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı