Şentürk'ten Suyu Kullanma Uyarısı

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Güzler Köyünde Sulama Birliği Başkanlığı tarafından organize edilen ve tarımsal sulama sorunlarının değerlendirildiği toplantıya katıldı.

Kırşehir Haberleri 1 Mart 2018 19:14
Şentürk'ten Suyu Kullanma Uyarısı
-A +A

         Vali Şentürk, vatandaşları uyardı, "Mevcut su kaynaklarımızı iyi değerlendirmek zorundayız" dedi.
         Son yılların en kurak döneminde tarımsal faaliyetlerle ilgili tedbirlerin alınmasının amaçlandığı toplantı, Güzler Köyü’nde Vali Necati Şentürk başkanlığında gerçekleştirildi.
         Devlet Su İşleri (DSİ) yetkililerinin konu ile ilgili sunumu ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Şentürk, mevcut su kaynaklarımızı iyi değerlendirmek zorunda olduğumuzu söyledi.
         Yağışların az olması nedeniyle tarımsal arazilerin sulamasında sorunlar yaşandığını belirten Necati Şentürk, “Kuraklığın kaçınılmaz olduğu bu dönemde tarımsal faaliyetler ile ilgili alınacak çeşitli tedbirleri Devlet Su İşleri yetkililerinin de yer aldığı bu toplantıda ele alacağız. Amacımız geçiminin büyük kısmını tarımdan sağlayan köylülerimizin arazilerini sulamaları ile ilgili sorunlarına çareler bulmaktır. Hayatımızda son derece önem taşıyan suyun değeri tartışılamaz. Tarımsal arazilerin sulanması konusunda kuraklığın kapımızda olduğu bu dönemde elimizdeki su kaynaklarını iyi kullanmalı, sulanamayan arazilerin sulanması konusunda sağlam çözümler üretmeliyiz” dedi.
         Vali Şentürk’ün yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen, Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, DSİ Kırşehir Şube Müdürü Murat Tektuş, Güzler Sulama Birliği Başkanı Dilek Tad ve Güzler Muhtarı Ramazan Seyfi’nin de hazır bulunduğu toplantıda köyde yaşayan vatandaşlar su-kuraklık ve bu sorunlarla ilgili alınabilecek önlemler konusunda bilgilendirildi.
         Sulama sorunlarının çözülmesi konusunda fikir alış-verişinin yapıldığı toplantı, Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ün köylülerin talep ve dileklerini dinlemesi ile sona erdi.
 
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20Aral%C4%B1k%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı