Şentürk'ün Veda Turu Sürüyor

Kırşehir Valiliği görevinde bulunurken kendi isteğiyle yaş haddinden emekliye ayrılan ve 3 Nisan Salı günü Kırşehir'den ayrılacak olan Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ün veda ziyaretleri tüm hızıyla devam ediyor.

Kırşehir Haberleri 29 Mart 2018 19:14
Şentürk'ün Veda Turu Sürüyor
-A +A

        Dün gece Kırşehirlilerin katılımıyla veda yemeği düzenleyen Vali Şentürk, önceki gün ve dün çeşitli veda ziyaretlerinde bulundu. Vali Şentürk, siyasi partileri, Garnizon Komutanlığı ve Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, Kırşehir Huzurevi ve Sevgi Evleri ile Kırşehir Kent Konseyi'ni ziyaret ederek helallik istedi.
PARTİLERE VEDA ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ
         Vali Necati Şentürk, emekli olması nedeniyle AK Parti, CHP ve MHP il başkanlıklarına veda ziyaretinde bulundu.
         İlk olarak Adalet ve Kalkınma Partisi’ni ziyaret eden Vali Necati Şentürk, İl Başkanı Muzaffer Aslan ve partililerle vedalaştı.
         Ardından Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığını ziyaret ederek İl Başkanı Yılmaz Zengin ve partililerle bir araya gelen Vali Necati Şentürk, daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi’ni ziyaret etti ve İl Başkanı Arif Kılıç ve parti üyeleriyle görüştü.
         Vali Necati Şentürk, siyasi parti il başkanlıklarına gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında yaptığı konuşmada, Kırşehir’i daha yaşanabilir, daha sosyal, daha modern bir kent haline getirmek adına bütün partilerle birlikte hareket ederek güzel çalışmalar sergilediklerini söyledi.
         Şentürk'ün ziyareti, il başkanları ve siyasi partilerin üyeleriyle yaptığı sohbet ile sona erdi.
JANDARMA VE EMNİYET'E VEDA
         Vali Necati Şentürk, veda ziyaretleri kapsamında Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.
         Emekli olması nedeniyle gerçekleştirdiği veda programı kapsamında ilk olarak Kırşehir Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz’ü ziyaret eden Vali Necati Şentürk, ardından İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen ile vedalaştı.
         Ziyaretleri sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, ilimizin huzur ortamını sağlayan emniyet ve jandarma teşkilatı mensuplarına teşekkür etti. Her iki kurumun da şanlı bir tarihe sahip olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Köklü bir geçmişi olan kurumlarımız, kurulduğu günden bu yana milletimizin huzuru için gece-gündüz demeden saat farkı gözetmeksizin cesurca görev yapmaktadır. Kırşehir’in en huzurlu iller arasında yer almasında emeği geçen güvenlik güçlerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Görev yaptığım süre içerisinde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı personeli ile uyum içerisinde çalıştık. Emekli olmam nedeniyle ilimizden ayrılıyorum, haklarınızı helal edin” dedi.
         Kırşehir Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen de, birlikte çalıştıkları dönem içerisinde kendilerine her zaman destek veren Vali Şentürk'e teşekkür ettiler.
         Vali Şentürk'ün ziyaretleri, Kırşehir Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen ile yaptığı sohbet ile sona erdi.
Vali Necati Şentürk, son olarak Kent Konseyi’ne veda ziyareti gerçekleştirdi.
HUZUREVİ VE SEVGİ EVLERİ'NE VEDA ETTİ
         Vali Necati Şentürk, Huzurevi ve Fatma Bacı Sevgi Evlerine veda ziyareti gerçekleştirdi.
         İlk olarak Huzurevi sakinleri ile vedalaşan Vali Necati Şentürk, ardından Fatma Bacı Sevgi Evleri'ne geçerek orada kalan kimsesiz çocuklarla bir araya geldi.
Emekli olması nedeniyle düzenlediği veda programı kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretleri sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, görevi süresince Kırşehir Huzurevi sakinleri ve kimsesiz çocuklarla sık sık bir araya gelerek onları mutlu etmek için yoğun çalışmalar sergilediklerini söyledi.
         Huzurevinde kalan yaşlıları ve devletimizin koruması altındaki çocukları mutlu ve huzurlu görmenin paha biçilemez bir duygu olduğunu ifade eden Vali Necati Şentürk, “Huzurevi sakinlerimiz ve kimsesiz çocuklarımızla ben ve eşim Sevim Hanım, düzenlenen programlarda olsun, kurumlara yaptığımız ziyaretlerde olsun sürekli bir araya geldik. Kendilerinin bizleri çok sevdiğine şahit olduk, biz de onları çok sevdik. Huzurevinde kalan yaşlılarımızın yüzlerini gülerken görmek bizleri de sevindirdi. Devletimizin koruması altındaki çocuklarımızı da kendi çocuklarımızdan ayrı tutmadık. Emekliliğimden dolayı Kırşehir’den ayrılıyorum fakat sizleri ziyarete yine geleceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin” diye konuştu.
         Vali Şentürk'ün ziyaretleri, Huzurevi sakinleriyle vedalaşmasının ardından Sevgi Evleri'nde kalan çocuklara çeşitli hediyeler dağıtması ile sona erdi.
KENT KONSEYİ'NE VEDA
         Kırşehir Valisi Necati Şentürk,  Kent  Konseyi'ne veda ziyaretinde bulundu. 
Ziyarette Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, Genel Sekreter Osman İlhan ile birlikte meclis ve çalışma grubu başkanları  hazır bulundu.
         Vali Necati Şentürk  içten ve samimi dostlarının olduğu  Kent Konseyi ile birlikte çok uyumlu çalıştıklarını belirterek Kırşehir Kent Konseyi'nin aktif ve verimli çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
         Kent  Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül’de  Kent Konseyi olarak Vali Necati Şentürk’le  istişareler yaparak  samimi ve sıcak bir ortamda çalışma imkanı bulduklarını Vali Şentürk'ün kapılarının Kent Konseyi'ne sürekli açık olduğunu ve Kırşehir’in sorunlarını, Kent Konseyinin çalışmalarını her fırsatta Vali Şentürk'e anlattıklarını belirttikten sora  Vali Necati Şentürk’e Kırşehir’e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek emeklilik dönemindeki yaşantısında sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diledi.
         Ziyaret  Kırşehir Valisi Necati Şentürk yazmış olduğu “ZÜLF-İ SİYAHIM“ adlı şiir kitabını imzalayarak Kent Konseyi mensuplarına vermesinden, toplu fotoğraf alınmasından sonra karşılıklı helallik istenmesiyle sona erdi.
 
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
2. Lige 3 Puanla Başladık!

2. Lige 3 Puanla Başladık!

14:44 2 Eylül 2019
Kara Rapor yayınlandı!

Kara Rapor yayınlandı!

17:01 20 Ağustos 2019
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
Bayram Gelmiş Neyime!

Bayram Gelmiş Neyime!

17:01 17 Eylül 2019
Deplasmandan 3 puan

Deplasmandan 3 puan

08:04 16 Eylül 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Eyl%C3%BCl%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı