SGK yeni binada hizmete hazırlanıyor!

Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü binası inşaatı tamamlandı. Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yeni hizmet binasının, toplam 5 bin 719 metrekare arsa alanı, 3 bin 439 inşaat alanına sahip olduğu açıklandı.

Kırşehir Haberleri 11 Mart 2019 19:15
SGK yeni binada hizmete hazırlanıyor!
-A +A

          Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü binası inşaatı tamamlandı. Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yeni hizmet binasının, toplam 5 bin 719 metrekare arsa alanı, 3 bin 439 inşaat alanına sahip olduğu açıklandı. Ferah ve geniş salonları, bekleme alanları ve modern hizmetiyle göz kamaştıracak olan Kırşehir SGK il binasının en kısa sürede hizmete gireceği bildirildi.
            Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve Kırşehir SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz yapımı tamamlanan yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu. 1994 yılında yapılan ve depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılması gerektiği kararlaştırılan Medrese Mahallesi’ndeki Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü hizmet binası, yeni bina tamamlanana kadar Ankara‐Kayseri Karayolu üzerindeki eski Müftülük binası içinde çalışmalarına devam edecek.
         Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, yeni hizmet binasının aynı arsa üzerine yapıldığını ve şuanda yüzde inşaat çalışmalarının tamamlandığını ve en kısa sürede burada hizmete devam edeceklerini kaydetti. Akdeniz, "İl Müdürlüğümüzü geçici bir süre şu anki bulunduğumuz binaya taşımıştık. Kırşehir'in modern ve ferah bir hizmet sunacak olan yeni binamız tamamlandı. Kırşehir SGK hizmet binası toplam 5 bin 719 metrekare arsa alanı, 3 bin 439 inşaat alanına sahip. 2 bodrum katı, zemin kat, 2 normal kat ve teras kat olacak şekilde hazır hale getirildi. Böyle modern bir binayı Kırşehir'e kazandırdığımız için çok mutluyuz. Kırşehir'de Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri güler yüz örneği ile veriyoruz ve bunun sonucu olarak 81 ilde yapılan memnuniyetlik anketiyle Sosyal Güvenlik Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü yüzde 85 gibi yüksek bir oranla ön sıralarda yer aldı. Bu da verdiğimiz hizmetin öncülüğü ve kalitesini göstermekte. Makam ve mevkiler hepimiz için gelip geçicidir, önemli olan bu güzel ilimize hizmet etmek kalıcı eserler bırakmak" dedi. 
         Öte yandan bu sene hizmete girecek olan yeni SGK Binası'nın açılışını Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılması bekleniyor. Kırşehir Valisi İbrahim Akın ise yeni hizmet binasının Kırşehir'e yakışır şekilde inşa edildiğini belirterek Sosyal Güvenlik Kurumu Kırşehir İl  Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz'e çalışmalarında kolaylıklar diledi. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
Yine Tarih Yazdı!

Yine Tarih Yazdı!

09:10 7 Aralık 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20Aral%C4%B1k%20Cuma-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı