Simülatörlü İş Makinesi Operatörlüğü Eğitim Kursu

Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kaman Kaymakamlığı, Halk Eğitim Merkezi ve Kaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliği ile yürütülen “iş makinesi operatör eğitim” kursunu ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 16 Şubat 2019 12:41
Simülatörlü İş Makinesi Operatörlüğü Eğitim Kursu
-A +A

         Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kaman Kaymakamlığı, Halk Eğitim Merkezi ve Kaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliği ile yürütülen “iş makinesi operatör eğitim” kursunu ziyaret etti. Birçok vatandaşa iş kapısı açan bu proje, “Projem Türkiye” yarışmasında “Simülatörlü Meslek Eğitimi” adıyla en başarılı 50 proje içerisine girdiği için yakın bir tarihte Ankara’da tanıtımı yapılacak.
         Kaymakam Girgin, bu proje sayesinde ilçemizde birçok gencimizin nitelikli işgücüne dönüştüğünü, meslek sahibi olmasının önünün açıldığını ve şu an kursa devam eden 12 kişinin yanı sıra iş makinesi operatörü olmak için yeni kursların açılmasını bekleyen vatandaşlarımız için önümüzdeki haziran ayından itibaren yeni kursların açılmasının planlandığını söyledi. Kaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bulunan simülatörde ve derslikte verilen teorik eğitimlerden sonra kursiyerlere ilçe özel idare müdürlüğümüze ait iş makinelerle uygulamalı eğitim de veriliyor.
         Projenin uygulandığı süre içerisinde eğitime katılan 30 kişiden 28’i kursların sonunda başarılı olarak sertifika almaya hak kazanırken, bunlardan on sekiz kişinin iki ay içerisinde işe yerleştikleri SGK kayıtlarından anlaşıldı.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20HAZ%C4%B0RAN%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı