SICAK HABER

Sınavlı Okullar Belli Oldu!

Kırşehir'deki 6 nitelikli okula 540 öğrenci alınacak

Kırşehir Haberleri 11 Nisan 2018 19:10
Sınavlı Okullar Belli Oldu!
-A +A

         8'inci sınıf öğrencileri, 2 Haziran'da yapılacak isteğe bağlı merkezi sınav başvuruları dün başladı. 18 Nisan'a kadar yapabilecek başvurularda Kırşehir'de öğrenci alacak okullar da belli oldu.
         Edinilen bilgiye göre, Kırşehir'de bulunan 6 okula merkezi sınavla 540 öğrenci alınacak. Kırşehir'deki sınavlı okulların Kaman Fen Lisesi Fen Lisesi (90 öğrenci), Kırşehir Merkez Abdülkadir Özcan Anadolu İmam Hatip Lisesi (90 öğrenci), Kırşehir Merkez Fatımatüz Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (90 öğrenci), Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (30 öğrenci), Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi (120 öğrenci) ve Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi (120 öğrenci) olduğu açıklandı.
         Kırşehir'e ulaşan Milli Eğitim Bakanlığı kılavuzuna göre, İstanbul’da 225, Ankara’da 82, İzmir’de 62 olmak üzere Türkiye genelinde sınavla girilecek lise sayısı toplam bin 369.
         MEB, resmi sitesinden şu açıklamayı yaptı: “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Yapılacak 2018 Yılı Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu” ile sınavla öğrenci alan okul listeleri ve kontenjanları 10 Nisan tarihinde www.meb.gov.tr adresinde yayımlanarak kamuoyu ile paylaşılmıştır.
         Merkezî Sınava isteğe bağlı olup sınava katılmak isteyenler, başvurularını 11-18 Nisan tarihleri arasında elektronik ortam üzerinden öğrenim gördükleri okullara yapacaklardır.
         Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin başvuru işlemleri Açık Öğretim Ortaokulu Müdürlüğü tarafından takip edilecektir."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

BİR VELİ

20:20 11 Nisan 2018

BU OKULLAR VE KONTENJANLAR RESMEN İLİMİZE YAPILMIŞ BİR İHANETTİR. BİZ EĞİTİMDE MARKA BİR ŞEHİRİZ VE KAYSERİ NEVŞEHİR AKSARAY KADAR KENDİ ÖĞRENCİSİNİ KENDİ İNSANINI DÜŞÜNEMEYECEK KADAR ACİZ OLDUĞUMUZ BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKMIŞTIR. NEDEN Mİ TÜRKİYEDE Kİ BİR ÇOK FEN LİSESİNDEN DAHA YÜKSEK PUANA SAHİP VE DAHA NİTELİKLİ ÖĞRENCİ YETİŞTİREN AHİ EVRAN ANADOLU LİSESİ SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELERİN DIŞARISINA BİLEREK KASITLI OLARAK İTİLMİŞTİR.KIRŞEHİRDE 5 YIL OLAN SOSYAL BİLİMLER LİSESİNE KİMLER GİDECEK BU KONTENJAN NASIL DOLACAK BİLİNMİYOR. BU DURUMA NASIL KARAR VERİLDİ İLDEN AHİ EVRAN ANADOLU LİSESİ İLK SIRADA TEKLİF EDİLMİŞKEN NASIL OLDU DA BİRDEN LİSTEDEN ÇIKTI.ÜÇ GÜNDE NASIL OLUYORDA BİR LİSE FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI YAPILMADAN AÇILIYOR VE 90 KONTENJAN ALIYOR ARAŞTIRILSIN. BU İLİN KADERİYLE ÖĞRENCİLERİYLE OYNAMAK DEĞİLDE NE İŞİN EN GARİP VE İNSANA KOYAN TARAFIDA BUNA KARAR VEREN BU İLDE DEĞİL.BÜTÜN İLLERDE AŞAĞI YUKARI ALTERNATİF BİR ANADOLU LİSESİ LİSTEDE İKEN KIRŞEHİR YİNE KADERİNE TERKEDİLDİ
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı