SICAK HABER

Sosyal Gelişim Merkezi Projesi'ne destek

KOP İdaresi tarafından finanse edilen KOP-SOGEP Projesi olan Boztepe KOP Sosyal Gelişim Merkezi Projesi hibe almaya hak kazandı.

İlçeler 8 Kasım 2018 19:12
Sosyal Gelişim Merkezi Projesi'ne destek
-A +A

               KOP İdaresi tarafından finanse edilen KOP-SOGEP Projesi olan Boztepe KOP Sosyal Gelişim Merkezi Projesi hibe almaya hak kazandı.
               Boztepe Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyas tarafından Konya KOP Merkezinde proje ile ilgili protokolün imza törenine katılarak, projenin hayatı geçirilmesinin en önemli adımı atıldı.
               Projeye ilişkin Boztepe Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: "Proje ile Boztepelilere yönelik mesleki, kültürel ve sosyal faaliyetler düzenlenerek Boztepeli vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin artırılması amaçlanmaktadır. Gelişim Merkezinde kadınlarımıza yönelik takı tasarım, el sanatları ve ahşap boyama atölyelerinde kadınlarımız ve genç kızlarımızın el becerilerini geliştirilmesi meslek edindirilmesi, aile ve ülkemiz bütçelerine katkı sağlaması beklenmektedir. Ayrıca gençlere yönelik 3D animasyon ve e-ticaret eğitimi verilerek gençlerimizin sosyal ve kültürel anlamda eğitilmeleri sağlanacaktır."
              Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında “ Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” ağaç dikme etkinliği Boztepe ilçesi Bağbaşı mahallesi Kızılkaya mevkiinde gerçekleştirildi. Ağaç dikme etkinliğine İlçe Kaymakam Nurullah Cemil Erciyas, Belediye Başkanı Ramazan Aydın, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Duman, Emniyet Amir V.Cuma Erman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Konuralp Usta, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemil Düğer, İlçe Tarım Ve Orman Müdür v. Cem Emirzeoğlu Ve Sosyal Dayanışma Ve Yardımlaşma Vakfı Müdürü Hüseyin Baki’ nin katılımı ile 250 adet ağaç fidanı dikildi. 
             Boztepe Mehmetçik ilkokulu, Boztepe Ortaokulu ve Şehit Mustafa Gevrek ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar tahsis edilen alana ağaç diktiler. Ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, öğrencilerin çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmesini sağlamak, toplumda çevre koruma konusunda farkındalığı arttırmayı amaçlayan etkinlikte yüzlerce fidan toprakla buluştu.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20Nisan%20Cuma-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı