Sünnet Şöleni'nin Kayıtları Başladı

Kırşehir Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği sünnet şöleninin kayıtları yapılıyor

Kırşehir Haberleri 8 Haziran 2018 08:45
Sünnet Şöleni'nin Kayıtları Başladı
-A +A

                 Kırşehir Belediyesi'nin 10. Geleneksel Sünnet Şöleni'nin kayıtları başladı. Kayıtların, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Merkezi'ndeki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne yapılacağı açıklandı.
                 Kırşehir Belediyesi'nin bu yıl onuncusunu gerçekleştireceği sünnet şöleninde 250 çocuğu sünnet ettirmeyi hedeflediği bildirildi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, İkizarası Kent Park'ta gerçekleştirilecek şölen ile ilgili kayıtların başladığı kaydedildi. Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yaptıkları en hayırlı hizmetlerden birinin de sünnet şöleni olduğunu vurguladı. Kırşehir Belediyesi tarafından geçen yıl 249 çocuğun erkekliğe ilk adımı attığı bildirildi. Sünnet olan çocukların yüzde 40'ının Suriyeli, Iraklı, Türkmen gibi göçmen ailelerinin çocukları olduğu ifade edildi.
                  Sünnet olmak üzere başvuran çocukların, önümüzdeki ay içerisinde İkizarası Kant Park'taki şölenden sonra Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kayıt sırasına göre sünnet olacağı açıklandı. Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Belediyeyi devraldığımız günden beri sosyal belediyeciliğin gerektirdiği konularda elimizden geldiğince Kırşehir halkına hizmet etmeye çalışıyoruz. İkizarası Kent Park’ta yapacağımız Geleneksel 10. Sünnet Şölenimizde çocuklarımıza sünnet kıyafetlerini ücretsiz olarak dağıtacağız" dedi.
 
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı