Tam donanımlı kurtarma araçları 24 saat hizmete hazır!

Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Kırşehir Haberleri 1 Mart 2019 13:14
Tam donanımlı kurtarma araçları 24 saat hizmete hazır!
-A +A

              Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. 
             Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan, açıklamasında deneyimli personel ve müdürlük bünyesine dahil edilen tam donanımlı arama kurtarma araçları ile olası afet durumlarında 7/24 hizmet verdiklerinin altını çizerek şu ifadeleri kullandı: "Günümüzde savaşların topyekûn olma özelliği kazanması, cephelerden çok cephe gerilerini, askerden çok sivil halkı ve üretim kaynaklarını hedef alarak savaş gücü ve desteğini yok etmeye yönelmesi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Sivil Savunmanın önemini gittikçe artırmaktadır.
             Bu nedenle düşman saldırılarına karşı halkın can ve mal kaybının en az seviyeye indirilmesi, hayati önem taşıyan her türlü resmi ve özel tesis ve kuruluşların korunması ve faaliyetlerinin devamını sağlayacak iyileştirmenin yapılması, savunma gayretlerinin halk tarafından en yüksek seviyede desteklenmesi ile mümkündür.
          15 Temmuz hain darbe girişiminde, halkımızın bu ihanete karşı dik duruşu, sergilediği davranış, darbe girişimini canı pahasına önlemek için yaptığı kahramanlık, bizlere bir kez daha düşman saldırılarında sivil savunmanın önemini göstermiştir. Dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan ülkemiz ve ilimiz de, geçmişte birçok yıkıcı depremler yaşandığı gibi, gelecekte de meydana gelebilecek depremlerle büyük can ve mal kaybına uğrama riski her zaman mevcuttur. Bu nedenle Afet öncesi hazırlık ve risk azaltma projelerine daha fazla önem vererek, kriz yönetiminden risk yönetimine geçiş çalışmalarını hızlandırdık. Artık “deprem olursa ne yapmalı” dan çok “deprem olmadan ne yapmalı” bilinci ile hareket ediyor ve bu yönde projeler geliştiriyoruz. Bu bilinçle, “yara sarmak değil, yara almamak” ilkesi ile afet öncesi risk azaltma çalışmalarına ağırlık verecek politikalar üzerinde çalışıyoruz. İl AFAD Müdürlüğü olarak, afetlere anında müdahale edebilecek deneyimli personelimiz ve müdürlüğümüz bünyesine dahil edilen tam donanımlı arama kurtarma araçlarımız ile olası afet durumlarında 7/24 hizmet vermekteyiz.
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle ilimizde İl AFAD Müdürlüğümüzce başta çocuklar olmak üzere toplumun her kesimini kapsayacak eğitim ve tatbikatlar düzenlenmektedirler. Ayrıca, genç nüfusumuzda deprem bilincini geliştirmek için ilimizde, tatbikat ve etkinlikler ile okullarda dağıtılmak üzere afetlere yönelik eğitim broşürleri hazırlanmıştır. Depremlerden en az zarar görmenin en önemli bileşeninin eğitim ve farkındalık çalışmaları olduğunu düşünmekteyiz. Toplumun her kesimini içine alan eğitim uygulamaları ve tatbikatlar ile ilimizde depremlere karşı bir farkındalık ve dirençli toplum kültürünün de oluşacağı muhakkaktır. Afetlere hazırlık alanında faaliyetlerimizi yaygınlaştırabilmek ve halkımızın her bir ferdine ulaşabilmek için tüm kurum ve kuruluşlarımıza büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu çerçevede; Deprem Haftası ve Sivil Savunma Günü dolayısı ile özellikle medyamızın yapılacak etkinliklere öncelik vererek toplumumuzda farkındalık oluşturulması büyük bir önem taşımaktadır. 
Deprem Haftası ve Sivil Savunma Günü etkinliklerinin, ilimizde afet bilincinin artmasına vesile olması temennisiyle, afetlerden uzak, sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum.”
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1. Soru

1. Soru

11:44 19 Nisan 2019
Soru 4:

Soru 4:

09:02 19 Nisan 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı