Tapu Müdürlüğünden Kaymakam Erciyas’a Ziyaret

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kuruluşunun 172. yıldönümü münasebetiyle Tapu Müdürü Ercan Çimen ve bir Personel ile Kaymakam Nurullah Cemil Erciyas’ı ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 24 Mayıs 2019 11:23
Tapu Müdürlüğünden Kaymakam Erciyas’a Ziyaret
-A +A

   Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kuruluşunun 172. yıldönümü münasebetiyle Tapu Müdürü Ercan Çimen ve bir Personel ile Kaymakam Nurullah Cemil Erciyas’ı ziyaret etti.
     Kaymakam Nurullah Cemil Erciyas Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kuruluşunun 172. yıldönümünü kutlayarak Tapu Müdürü Ercan Çimen’e ve çalışanlarına, çalışmalarında başarılar diledi.
Boztepe Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyasa gerçekleşen ziyarette Tapu Müdürü Ercan Çimen ilgili şu ifadelere yer verdi: “Bugün Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kuruluşunun 172. yıldönümü münasebetiyle Kaymakamımız Nurullah Cemil Erciyas’ı ziyaret ettik. 172 yıllık geçmişe sahip olan kurumumuz, ülkenin en önemli ve en güvenilir kurumları arasında yer almakla birlikte, devlet vatandaş ilişkilerinin en yoğun yaşandığı kamu kurumlarından birisi olmasıyla da ayrı bir öneme sahiptir. Bizler taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza etme, güncelleme, taşınmazlara yönelik politikalar belirleme ve yönetme konularında lider kurum olma vizyonuyla vatandaşlara 172'nci yılda da kaliteli hizmet sunmaya devam ediyoruz. Kurum iki asra yakın zamandır vatandaşların güveninin ve mülkiyetinin teminatı olmuştur. Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde yaklaşık 25 milyon vatandaşa hizmet sunuyoruz.  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü köklü bir kurumdur. Defterhane-i Amire Kalemi adıyla 21 Mayıs 1847'de kurulan Genel Müdürlüğün, 1871'de Nezarete dönüştürülerek Defter-i Hakani Nazırlığı olmuş ve bugün de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü adıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Tapu ve kadastro işlemlerinde vatandaş memnuniyeti çok önemlidir. İnsanların malını korumak, onları gelecek nesillere aktarabilmek için gerekli hukuki işlemleri ve tedbirleri almak devletin en önemli görevlerinden biridir” dedi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20HAZ%C4%B0RAN%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı