Tarihçi Rıdvan Şükür Seyfe'ye davet edildi

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, ünlü Tarihçi Rıdvan Şükür'ü Seyfe Gölü'ne davet etti.

Kırşehir Haberleri 16 Şubat 2019 19:16
Tarihçi Rıdvan Şükür Seyfe'ye davet edildi
-A +A

    Kırşehir Valisi İbrahim Akın, ünlü Tarihçi Rıdvan Şükür'ü Seyfe Gölü'ne davet etti.
         İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 23. kez düzenlen EMITT turizm fuarında Kırşehir standını ziyaret eden dağcı ve tarihçi Rıdvan Şükür, Kırşehir valisi İbrahim Akın tarafından ildeki yürüyüş parkurlarına yürümek ve Seyfe gölünde fotoğraf çekimleri için davet edildi. Kırşehir Valisi İbrahim Akın, ildeki turizm faaliyetlerinin gelişimi konusunda çaba sarf ettiklerini, o nedenle fuarda olduklarını söyledi. Kırşehir Valisi İbrahim Akın tarafından misafir edilen Şükür’e Seyfe Gölü'nün doğal güzellikleri ve misafir ettiği kuşlarla ilgili bilgiler aktarıldı.
         Uzun yıllardır tarih ve arkeoloji okuyan Şükür, Anadolu’da iz bırakmış medeniyetlerin izinde yürümeye ve okumaya devam edeceğini ve Seyfe Gölü'nü ziyaret edeceğini belirtti. Bilecik standında da özel bir davet elen Şükür, Kırşehir başta olmak üzere birçok standı dikkatle inceledi. Bilecik standını ziyaret eden dağcı ve tarihçi Rıdvan Şükür, Bilecik Valisi Bilal Şentürk tarafından ildeki yürüyüş parkurlarına etkinlik ve fotoğraf çekimleri için davet edildi. Bilecik standında Bilecik valisi Bilal Şentürk tarafından misafir edilen Şükür'e il kültür ve turizm müdürü tarafından bilgilendirme yapıldı. Bilecik Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Şükür'ü özel olarak davet etti.
         Yakın bir zamanda Harman kaya dışında, Bilecik Osmaneli parkurlarında birkaç kez yürüdüğünü belirten Şükür'e Bilecik fuar standında hazırlanan kitap ve broşürler hediye edildi, Bilecik ve çevresi hakkında İl Kültür ve Turizm müdürü tarafından bilgilendirildi. Dağcı Şükür,Bilecik'e ait tarihi ve doğal değerlerin fuarında anlatılmasının ve tanıtılmasının sevindirici olduğunu söyledi. Kırşehirli ve Bilecikli dostları fuarda görmekten dolayı mutlu olduğunu söyleyen Şükür, davet için Kırşehir ve Bilecik illerinin yetkililerine teşekkür etti.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı