Tarım'a "Kalite Belgesi" Verildi!

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, belgenin alınmasında katkısı bulunanlara teşekkür etti

Kırşehir Haberleri 27 Mayıs 2018 11:35
Tarım'a "Kalite Belgesi" Verildi!
-A +A

                 Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları kapsamında belge almaya hak kazandı. Kırşehir adına kalite belgesini Kırşehir İl Müdürü Kenan Şahin, bizzat Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın elinden  aldı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık  Bakanlığında düzenlenen geleneksel iftar ve kalite yönetim sistemi belge törenine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bakanlık  bürokratları, il müdürleri  ve bakanlık çalışanları katıldı.
                 Törende bir konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Kalite; emek, çalışma ve özveri ister. Kalite ve standart yolculuğuna çıkan kardeşlerimizin gösterdikleri çabanın hasadını en kısa sürede göreceğimize inanıyorum’’ dedi.
                 Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları kapsamında belge almaya hak kazanan il müdürlerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda düzenlenen törenle belgeleri takdim edildi. Törene Kırşehir İl Müdürlüğü adına İl Müdürü Kenan Şahin, İl Müdür Yardımcısı Suat Veyisoğlu, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Ömer Kuzucu ve Kalite Yönetimi Ekip Şefi Ramazan Ülger katıldı.
                   Başarılı çalışmalarıyla göz dolduran Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Türkiye genelinde 81 il içerisinde Kırşehir’in ilk on  il içerisinde yer almasından dolayı "Kalite Yönetim Sistemi” belgesini ve  teşekkür plaketini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Bakan Fakıbaba’nın elinden aldı. Bakan Fakıbaba, burada yaptığı konuşmada, "Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile yapılan çalışmalar neticesinde belge almaya hak kazanan 31 il müdürlüğümüz ile bunlara bağlı ilçe müdürlüklerimiz ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğümüzün çalışanlarını yürekten kutluyorum. Gıda, tarım ve hayvancılık alanlarında nitelikli hizmet sunan, bölgesinde lider ve dünyada söz sahibi bir Bakanlık hedefiyle başlattığımız Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları çok şükür meyvesini vermeye başlıyor’’ dedi.
                   Ankara’da 2017 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerinin katılımlarıyla TSE Genel Müdürlüğü tarafından kalite yönetim sistemi eğitimi gerçekleştirilmişti. Eğitimlerin ardından başlanan çalışmaların akabinde  3 Mayıs'ta düzenlenen törende Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün İSO 9001-2015 kalite belgesi almaya hak kazandığı açıklandı.
                   Gıda, Tarım ve Hayvancılık Kırşehir İl Müdürü Kenan Şahin, belge töreninden sonra yaptığı açıklamada, "İnsan odaklı çalışma ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık alanlarında hizmet kalitesinin arttırılması, kalite anlayışının yerleştirilmesi ve uluslararası kalite standartlarına uygun olarak belgelendirilmesi amacıyla Kalite Yönetim Sistemi İl Müdürlüğümüz de hayata geçirildi. Bakanlığımızın belirlediği misyon ve vizyon çerçevesinde, tüm üreticilerimize kalite politikamızın uygulanması için elde edilen bu başarıyla tüm çalışmalar titizlikle yürütülmektedir. Çalışmalarımız karşılığında Türkiye de Kalite Yönetim Sistemi  belgesi alan ilk on’ un içinde olmak bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bakanlığımızın çalışmalarımızı görerek ilimizi yüzlerce kişi arasında taltif ederek plaket vermesi bizler için ayrı bir sevinç kaynağıdır. Bu kapsamda ilimizde vatandaşlarımıza Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde öz veri ile hizmet veren tüm mesai arkadaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ederim’’ dedi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı