Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı!

İç Anadolu Bölgesi'ne hitap eden 5. Kırşehir Tarım ve Hayvancılık Fuarı başladı.

Kırşehir Haberleri 19 Eylül 2018 19:13
Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı!
-A +A

Kapalı Pazaryeri'ndeki Çok Amaçlı Teşhir Alanı'nda açılan ve 3 gün sürecek fuarda, tarım aletlerinden gıda ürünlerine kadar farklı alanda 75  firma stant açtı.
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, Anadolu'nun, asırlar boyunca bereketli toprakları ve uygun iklim koşullarıyla tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin en fazla yapıldığı yerlerden birisi olduğunu söyledi.
Küresel ısınma ve farklı nedenlerle çiftçilerin zaman zaman sıkıntılar yaşadığını ifade eden Akın, üreticilerin zararlarının karşılanması, tarım ve hayvancılığın gelişmesi için devletin desteklemelere devam ettiğini, bu kapsamda kentte geçen yıl 119 milyon liralık tarım ve hayvancılık desteği verildiğini dile getirdi.
Akın, "Fuar, tarım makinelerindeki son gelişmeleri görmemiz açısından önemli olduğu kadar makine üreticileri ile çiftçiyi buluşturması açısından da son derece kıymetlidir." dedi.
Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu da İç Anadolu Bölgesi'nde Konya'dan sonra etkinlik ve ticari faaliyet olarak en kapsamlı ikinci fuarı düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını aktardı.
Kentin, tarım ve hayvancılık sektörlerinde Türkiye'nin önemli illeri arasında yer aldığına dikkati çeken Ekicioğlu, "İç Anadolu'da fuar konusunda ikinci sırada yer almamız doğru adım attığımızın bir göstergesidir." diye konuştu.
Ekicioğlu, fuarda çeşitli illerden 75 firmanın stant açtığını, tarım aletleri, zirai aletler, gübre ve fide çeşitleri, gıda ürünleri başta olmak üzere tarım ve hayvancılığın farklı alanlarında ürünlerin sergilendiğini kaydetti.
Konuşmaların ardından fuarın açılışı gerçekleştirildi.
Açılış törenine, AK Parti KırşehirMilletvekili Mustafa Kendirli, CHP KırşehirMilletvekili Metin İlhan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, sivil toplum kuruluşu başkanları, çiftçiler ve çok sayıda kişi katıldı.
- Buzağı ve koç yarışması yapılacak
Çok Amaçlı Teşhir Alanı'nda 21 Eylül'e kadar açık kalacak fuarda, KırşehirDamızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından buzağı ve koç yarışması yapılacak. Fuar kapsamında, KırşehirTarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri 3 gün boyunca tarım ve hayvancılıkta üretim ve kaliteyi artırma yöntemleriyle bakanlık destekleri konularında seminer verecek.
 

Kaynak : (AA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı