Tarımda Dijital Tanıtım Devam Ediyor

       Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kırşehir merkez ve ilçelerinde üreticilere dijital tarım ile ilgili olarak bilgiler aktarıyor.

       Dijital Tarım Pazarı tanıtımları ilimizde tüm hızıyla devam ediyor. Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne bağlı personeller Akpınar’da, Akpınar İlçe Müdürlüğü’nda çalışan personellere, Ziraat Odasına, Pancar Kooperatifine ve Tarım Kredi Kooperatifine giderek DİTAP sistemini ve faydalarını anlattılar. Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; Dijital Tarım Pazarı olarak bilinen DİTAP'a ilişkin detaylı bilgiler verilerek kayıtların gönüllülük esasına dayalı olduğu bildirildi.

         Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: "Tarımda dijitalleşme adına çok önemli bir proje olan çiftçimizin alın teri ile ürettiği ürünleri değer fiyattan satabileceği, tüm alıcılar ve üreticiler ile buluşabileceği ve tüketicimizin de kaliteli ürünü daha uygun fiyatlara almasına olanak sağlayacak online platform Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) Bakanlığımızca geliştirilmekte olan üreticileri, kooperatifleri, birlikleri, sanayicileri, halcileri, bankaları ve sigortacıları ve sektörün diğer tüm paydaşlarının bir araya getirildiği üretim ve pazarlama modeline, dijital ortam sağlayan bir platformdur. DİTAP' a kayıt gönüllülük esası iledir, alıcı ve satıcı olmak üzere iki tip kullanıcı kaydı yapılabilmektedir. Satıcının DİTAP'a kullanıcı olarak kayıt olabilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığı ÇKS'  ye kayıtlı olan üretici olması gereklidir.” Denildi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR